Tag: Forza Horizon 5

Zbulohet Forza Horizon 5: Hot Wheels Expansion
Më 19 korrik, lojtarët e Forza Horizon 5 do të kenë një shans për të parë një expansion të ri të bazuar në markën Hot Wheels. Expension-i do të shfaqë katër biome të reja, të kompletuara me gjurmët portokalli të…
Çfarë ndikimi pati 2021 në botën e gaming?
Fundi i vitit 2021 ka ardhur pas një rrugëtimi goxha të gjatë. Dhe si çdo fundvit, ne do t’iu sjellim një përmbledhje rreth asaj që ndodhi në botën e gaming dhe çfarë impakti pati. Edhe pse fundi i 2020 na…
Ky ekskluzivitet i Xbox është loja më e vlerësuar e 2021
Duam apo jo, 2022 po vjen drejt nesh si një tren. Me pak më shumë se një javë deri në fund të vitit, duket se lojërat më të vlerësuara të vitit 2021 në Metacritic janë pak a shumë të vendosura.…
Makinat e reja të Forza Horizon 5 për sezonin 2 dhe 3
Forza Horizon 5 ka qenë në dispozicion për disa javë për Xbox Series X | S, Xbox One dhe PC dhe pas publikimit të patch-it të parë të madh, Playground Games tani po vjen për të zbuluar më shumë detaje…
Lojtari i Forza Horizon 5 mori ban pasi vendosi Kim Jong-Un në një makinë
Forza Horizon 5 është loja më e fundit simulator i garave në rrugë nga Playground Games. Loja është vendosur në një Meksikë të imagjinuar në botë të hapur dhe është një trajtim vizual për fansat. Ka një sërë eventesh të…
Forza Horizon 5 Review
Nuk ka nevojë të shpikni rrotën, dhe kjo është edhe mëse e vërtetë kur jemi duke folur për një lojë racing. Nëse shikoni versionin e viteve 1950 të një Benz E-Class, mund të shihni se modeli evoluon përmes dekadave dhe…
Java e parë e Forza Horizon 5 ishte më e madhja në historinë e Xbox
Forza Horizon 5 po ecën mirë në treg, duke thyer një rekord në të gjithë historinë e Xbox. Më herët sot, profili zyrtar i Forza Horizon në Twitter konfirmoi se më shumë se 10 milionë përdorues po e luajnë lojën,…
Forza Horizon 5 mbledh 6 milion lojtarë gjatë javës së parë
Forza Horizon 5 është një nga publikimet më të mëdha të vitit për Xbox Game Studios. Duket se shumë lojtarë po e shijojnë lojën pasi ajo ka arritur tashmë 6 milionë lojtarë dhe është ende java e nisjes së lojës.…
Hidhini një sy lojërave falas që ofron Xbox Game Pass
Këtë javë, ka disa dhurata absolute në Game Pass, si dhe disa oferta nga të gjitha anët e botës së lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar kompjuteri ose mobile, ne kemi diçka që do t'ju pëlqejë këtu. E keni imagjinuar…
Forza Horizon 5 ka 800,000 lojtarë akoma pa u lançuar
Forza Horizon 5 po mburret me një bazë lojtarësh prej mbi 800,000 njerëz nga e gjithë bota dhe e bukura është se, as nuk është lançuar ende. "Çdo mjedis është absolutisht mahnitës dhe unik, dhe ju mund të ndjeni se…