Tag: Fortnite Chapter 2

Sipas leaks Fortnite Chapter 2 përfundon më 5 Dhjetor
Sezoni 8 i Kapitullit 2 të Fortnite do të përfundojë më 5 dhjetor, dhe sipas disa LEAKS, ky do të jetë gjithashtu fundi i Kapitullit 2 në tërësi. Leaks thonë se Kapitulli 2 do të përfundojë me një lloj eventi…
Tfue shpjegon si Epic Games ka shkatërruar Fortnite Season 2
Ankesat e streamer-it nuk mbarojnë... Pasi Season 1 i Fortnite i bëri lojtarët të prisnin për një kohë të gjatë për sezonin e ri, Fortnite Chapter 2 Season 2 tashmë ka ardhur me shumë veçori të reja për t'u provuar.…
Si të merrni materiale në Fortnite duke përdorur Decoy Grenades
Një trick e bën të mundur këtë gjë Me ardhjen e Season 2 në Fortnite Chapter 2, pati disa ndryshime në sendet e lojës, me disa si Traps dhe Compact SMG që u bënë vault, ndërkohë që Minigun, Heavy Sniper…
Ninja zbulon pritshmëritë e tij për Fortnite Chapter 2 Season 2
Sipas tij, ky sezon do të jetë "mesatar" Lançimi i Fortnite Chapter 2, së bashku me hartën e re, i entuziazmoi shumë fansat e lojës battle royale, duke i bërë ata të mendojnë se e ardhmja do të ketë shumë…
Harta e Fortnite Chapter 2 ndryshon pas fundit të eventit Winterfest
Eventi Winterfest i Fortnite ka përfunduar dhe ne tashmë po shohim ndryshime të hartës si rezultat i kësaj Me përfundimin e Winterfest, harta e Fortnite ka filluar të përjetojë një ndryshim pasi dëbora ka filluar të shkrihet. Gjatë kohëzgjatjes së…
Çfarë po ndodh me stuhitë e dëborës në Fortnite?
A është kjo pjesë e një ndryshimi të ri në hartë? Harta e Fortnite shpesh përjeton mot të ftohtë. Çdo vit në muajt e dimrit, pamjet e njohura të hartës mbulohen me dëborë. Por kësaj here, ka pak më shumë…
Pas Chapter 2, cila është e ardhmja e Fortnite?
Nga vrimat e zeza tek një matchmaking funksional, ky ka qënë një vit i çuditshëm për lojën battle royale të Epic Games Ky ka qënë një vit mjaft i çuditshëm për një prej lojërave më popullore, Fortnite. Me lançimin e…
Ja si do të funksionojë Fortnite Winter Royale Duos 2019
Këtu mund të gjeni datat, formatin, çmimet dhe rregullat Janë zbuluar të gjitha detajet e kompeticionit Winter Royale 2019 në Fortnite Chapter 2, përfshirë këtu datat zyrtare, formatin, rregullat dhe çmimet. Turnamenti $15 milionë Winter Royale 2019 është një prej…
Si të merrni Supercharged XP në Fortnite?
Keni vetëm 2 ditë kohë Epic Games ka sjellë sërish Supercharged XP në Fortnite Chapter 2 nga 30 nëntori - 1 dhjetor. Ja se si mund ta merrni këtë bonus. Epic Games ka sjellë ndryshime të shumta në Fortnite Battle…
Dy assault rifles bëhen leak në Fortnite Chapter 2
Këto AR janë versione të modifikuara të armëve të vjetra Pas ardhjes së update v11.20 në Fortnite, data miners besojnë se kanë zbuluar rikthimin e dy armëve të vjetra në Fortnite Battle Royale, por me një pamje të re. Deri…