fbpx
Ultimate Scream ka ardhur në FIFA 20 Ultimate Team
Këto janë letrat, objektivat dhe Squad Building Challenges Letrat Ultimate Scream Team në FIFA 20 janë versione të përmirësuara të lojtarëve të FUT, me përmirësime mbinatyrore. Kategori të ndryshme janë rritur, si Pace dhe Shooting, por këto përmirësime ndryshojnë me…
FaZe Clan zbulon një bashkëpunim me Manchester City
Lajmërimi erdhi ditën e sotshme në mënyrë të papritur Një prej emrave më të njohur në botën e esports do të bashkëpunojë me një prej ekipeve më të mëdha të futbollit në botë. Sot, Manchester City zbuloi një bashkëpunim me…
PES 2020 ja kalon FIFA 20 duke fituar të drejtat e Euro 2020
PES arrin të marë kampionatin kryesor të UEFA nga duart e FIFA Pas shumë vitesh dominancë nga FIFA, duket se bota e lojërave të futbollit po tundet nga themelet e saj, sidomos duke patur parasysh se asnjë lojë ende nuk…
C’farë dimë deri tani për FIFA 2020 nga EA Vancouver
Ende nuk kemi konfirmim nga EA Vancouver nëse do të ketë një FIFA për vitin 2020 por duke parë se loja ka korrur mjaft sukses dhe ka patur lançime vjetore që prej vitit 1993, mund të themi me siguri se do…
Vjen bashkëpunimi midis ligës së futbollit dhe Twitch
Bashkëpunimi duket se do të jetë i orientuar rreth esports Një tjetër ligë profesionale sportive sapo ka lajmëruar bashkëpunimin zyrtar me Twitch. Më herët gjatë ditës së sotme, Major League Soccer (liga amerikane e futbollit) lajmëroi një bashkëpunim një vjeçar…
Trajneri i Manchester United mësoi të trajnojë nga Football Manager
Ndër vitet 1990 dhe 2000, Manchester United ishte në një formë fantastike për Premier League, madje të pakta ishin skuadrat që mund të mateshin me të. Fatkeqësisht për fansat e skuadrës, humbja e trajnerit legjendar Sir Alex Ferguson në 2013n…
Update-i i ri i FIFA 19 sjell ndryshime në sektorin e sulmit
Katër muaj pas lançimit, EA ka publikuar një update për të bërë disa prej aftësive goditëse më reale. Një risi e FIFA 19 ishte ''Timed Finishing'', funksioni i saj është të korigjojë goditjet e gabuara. Ju mund të korigjonit goditjen…
Fifa Mobile, Google Play beta mund të shkarkohet në 11 tetor
Një sezon i ri i FIFA Mobile do të nisë më 7 nëntor. Bëhuni gati për gameplay të përmirësuar dhe anë vizuale  të fuqizuar nga një motor i ri i FIFA mobile. Më shumë detaje rreth sezonit të ardhshëm do…
FIFA 19 kryeson në Top 40 shitjet e UK
Sipas GFK, në shitjet e lojërave në Britani të Madhe, dominuese ka qenë FIFA 19 për të dytën javë rresht. Assassin's Creed Odyssey ishte e dyta dhe Forza Horizon 4 e tretë, një vend shumë i mirë kur mendojmë që është…
‘Bugs’-at e çuditshëm të FIFA 19
FIFA 19 ka disa kohë që ka dalë tashmë dhe që atëherë, disa 'bugs' të çuditshëm kanë filluar të dalin. Seria e video-lojërave të futbollit të EA ka një histori të mangët, të çuditshme dhe madje edhe të ankthshme, me…