Tag: fifa ultimate team

Gjykata e Holandës nuk i quan si kumar pakot e FIFA FUT
Lojtarëve të FIFA-s u pëlqen të hapin pako Ultimate Team që u ofrojnë karta lojtarësh, ndonjëherë ju keni fat dhe ndonjëherë jo. Më në fund, gjykata më e lartë holandeze vendosi që paketat FUT nuk janë më kumar në Holandë.…
FIFA 22 sjell gameplay update por vetëm në PC
Një përditësim i ri i FIFA 22 është live, por deri më tani, vetëm në PC. Në momentin e publikimit, nuk ka asnjë fjalë se kur do të vijë përditësimi për PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series…
Mbrojtësit më të mirë në FIFA 22 Ultimate Team | GUIDE
Mbrojtësit janë shtyllat e një formacioni fillestar efektiv dhe të fortë, kështu që është thelbësore që të jeni të vetëdijshëm për lojtarët e nivelit më të lartë në pozicionin që tani ka ardhur FIFA 22. Ndërtimi i një skuadre nga…
EA mund të heqë Diego Maradona nga FIFA 22
EA mund të duhet të heqë Diego Maradona nga FIFA 22 pas një vendimi nga një gjykatë argjentinase. Maradona aktualisht është i disponueshëm në lojëra të ndryshme në serinë e FIFA-s, duke përfshirë FIFA 22 të publikuar së fundmi. Në…
Pique-s i bie Ronaldo në FIFA 22 dhe reagimi i tij është ikonik
Gerard Pique merr një kartë fantastike FIFA 22, hajmalia e Manchester United dhe rivali i tij i vjetër i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, dhe legjenda spanjolle pati një përgjigje ikonike teksa festoi kartën e pabesueshme të FUT. Edhe yjet më…
5 lojtarë të lirë që duhet ti keni në FIFA 22 Ultimate Team | GUIDE
FIFA 22 Ultimate Team i lejon lojtarët të përballen me njëri-tjetrin me skuadra të personalizuara, futbollistë dhe taktika sipas zgjedhjes së tyre. Mënyra më e lehtë për të arritur një chemistry të plotë është të ndërtoni një skuadër në një…
5 këshilla si të rregulloni team chemistry në FIFA 22 FUT | GUIDE
FIFA 22 përfshin shumë theks në chemistry midis anëtarëve të ekipit për të siguruar lojën optimale. FIFA 22 Ultimate Team i lejon lojtarët të luajnë kundër njëri-tjetrit me skuadrat e tyre të personalizuara. Lojtarët ndërtojnë skuadrat e tyre në mënyrat…
Si të bëni para në FIFA 22 Ultimate Team | GUIDE
FIFA 22 Ultimate Team është game mode i preferuar e fansave mes lojtarëve dhe fitimi i parave është detyra thelbësore e lojës. FIFA 22 Ultimate Team i lejon lojtarët të luajnë kundër njëri-tjetrit ose bashkë ose përmes ekipeve të kontrolluara…
Mesfushorët më të mirë për FIFA 22 Ultimate Team | GUIDE
Një grup i fortë mesfushorësh mund të diktojë ritmin e një loje dhe të krijojë vazhdimisht shanse për golashënuesit tuaj, kështu që është thelbësore që të jeni të vetëdijshëm se cilët lojtarë ia vlen të zgjidhni në FIFA 22. FIFA…
Shihni ekipin e çmendur të Diogo Jota në FIFA 22 Ultimate Team
Ylli i Liverpool-it, Diogo Jota, ka zbuluar ekipin e tij FIFA 22 Ultimate me Top 11 dhe tifozët e skuadrës angleze nuk do të mbeten të kënaqur me disa nga përzgjedhjet e tij. Jota e ka bërë veten si lojtari…