Tag: Fall Guys

Fall Guys lançon skinet e reja Sonic Hedgehog
Zhvilluesi i Fall Guys Mediatonic po bashkohet sërish me Sega për të festuar ekskluzivitetin Sonic the Hedgehog që ekziston për më shumë se 30 vjet. Ndërkohë që videoloja e njohur ka bashkëpunuar më parë me Sonic the Hedgehog. Gjithçka është…
Fall Guys dhuron një Skin për të gjithë lojtarët
Fall Guys i dhuron një Skin falas të gjithë lojtarëve si kërkesë falje për një gabim në dyqanin e lojës Zhvilluesi i Fall Guys Mediatonic kohët e fundit duhej të trajtonte një problem që përfshin blerjet aksidentale dhe çështjet e…
Një imitim i Fall Guys zotëron iPhone charts me 18 milionë lojtarë
Në rast se e keni humbur, Fall Guys kohët e fundit doli pa pagesë dhe më shumë njerëz po e luajnë lojën se kurrë më parë. Brenda dy ditëve të para të rifillimit, Fall Guys grumbulloi mbi 20 milionë lojtarë…
Fall Guys shton skins të reja Assassin’s Creed në eventin e radhës
Fall Guys mesa duket po ndjek të njëjtën rrugë si Fortnite duke sjellë evente dhe crossovers me lojëra të ndryshme. Dhe crossover më i fundit është me Assassin’s Creed ku ka sjellë shumë skins dhe sfida të ndryshme në këtë…
Fall Guys mbledh mbi 20 milionë lojtarë njëkohësisht
Loja battle royale Fall Guys tani është free to play që nga 21 qershori dhe zhvilluesi Mediatonic ka njoftuar se numri i lojtarëve të Fall Guys ka kaluar me entuziazëm mbi 20 milionë lojtarë njëkohësisht brenda 48 orëve të para…
Nxitoni të merrni falas Fall Guys sa më shpejt
Një prej battle royale që bëri namin për një kohë të shkurtër gjatë verës së 2022 është rikthyer përsëri dhe kësaj here plotësisht falas. Fall Guys pati një sukses të madh gjatë lançimit të saj por që i iku shpejt…
Fall Guys do të vijë falas muajin tjetër
Lançimi i Fall Guys gjatë verës së 2020 pati një sukses goxha të madh por i cili ra goxha shpejt. Dhe tashmë Fall Guys do të vijë falas për të gjithë lojtarët. Fall Guys u lançua në gusht të 2020…
Fortnite do të sjellë një crossover me Fall Guys
Crossovers janë një prej gjërave që Fortnite bën më mirë me lojëra, seriale, filma dhe më shumë. Dhe disa leaks të zbuluara së fundmi kanë sjellë informacione rreth crossover të ri që loja mund të ketë. Ky leak i zbuluar…
Fall Guys merr një rekord botëror Guinness në PlayStation
Fall Guys: Ultimate Knockout sapo ka arritur një rekord zyrtar botëror Guinness si titulli i lojës më i shkarkuar të PlayStation Plus të të gjitha kohërave. Ndërsa zhanri i battle royale është po aq i mbushur me njerëz sa sheshi…
Ratchet & Clank vijnë në Fall Guys
Me daljen në treg të Season 5 të Fall Guys, në 20 korrik, ka ardhur një mori përmbajtjesh të reja. Kjo përfshin mjaft përmbajtje crossover nga Insomniac's Ratchet & Clank: Rift Apart. Fall Guys ishte hiti i papritur indie i…