fbpx

Tag: epic games store

Epic Games Store zbulon lojën falas të kësaj jave
Sapo kaluam ditën e enjte, që do të thotë se Epic Games Store ka një tjetër lojë falas për lojtarët. Duke filluar nga sot, përdoruesit mund të shkarkojnë Pine, e cila do të jetë në dispozicion deri në 13 maj.…
Epic pret që Epic Games Store të jetë fitimprurëse në vitin 2024
Dokumentet e gjykatës zbulojnë detaje të marrëveshjes së ekskluzivitetit të 146 milion dollarë Borderlands dhe 11.7 milion dollarë të shpenzuara për lojëra falas. Përfitimet e Epic Games Store janë vënë përsëri në pikëpyetje ndërsa fillon gjyqi midis Epic dhe Apple.…
Dokumentet e gjykatës zbulojnë se vetëm 7% e të ardhurave të Fortnite vijnë nga IOS
Ne e dimë që versioni i Fortnite në iOS bëri shumë para për Epic Games para se Apple të niste lojën nga App Store, por ishte larg platformës më fitimprurëse. Ky nder i takon PlayStation 4, i cili përbënte 46.8%…
Epic zbulon lojën falas të javës së ardhshme
Sapo e kaluam të enjten dhe ju e dini se çfarë do të thotë kjo, një raund tjetër i lojrave falas për PC nga Epic Games Store. Këtë javë, ju mund të merrni një mori përmbajtjesh shtesë për Idle Champions…
Mod-i FiveM i GTA 5 është më i përdorur se GTA Online në Steam
GTA RP FiveM vazhdon të shtoj rekordet ditë pas dite. Moderatorët pas tij vëren në Twitter për të zbuluar se mod-i arriti një kulm prej 250,000 lojtarësh njëkohësisht gjatë fundjavës. Nëse po pyesni se si krahasohet kjo me Grand Theft…
Këtu janë të gjitha lojrat falas që mund të gjeni tani
Ka shumë lojëra të tmerrshme falas që lundrojnë për momentin, që nga çmimet falas javore të Epic Games deri te promovimet e botuesve në Steam, dhuratat e shitjeve GOG. Ndjekja e të gjithave mund të jetë e vështirë, dhe ju…
Aloy e Horizon Zero Dawn po vjen në Fortnite si skin
Aloy nga Horizon Zero Dawn do të vijë në Fortnite Season 6 si një skin e re, ja si mund ta zhbllokoni atë: Disa rrjedhje të reja të Fortnite kanë zbuluar se Kapitulli 2, Sezoni 6 do të shfaqë një…
Epic Games Store ka humbur një total prej $454 milion në 2019 & 2020
Një proces i ri gjyqësor në çështjen Epic VS Apple ka zbuluar disa detaje interesante në lidhje me punën e EGS (Epic Game Store). Sipas dokumentit, Epic Games bëri 454 milion dollarë humbje nga EGS në 2019 dhe 2020. Që…
Fortnite Reboot a Friend rewards janë rikthyer
Fortnite mori një veçori të re vitin e kaluar që ofroi shpërblime në lojë për sjelljen e miqve që janë larguar nga Battle Royale përsëri në lojë. Kjo veçori u zhduk për pak, por tani karakteristika e lojës multiplayer Reboot…
Si të gjejmë vendodhjen e Tarana dhe artifacts në Fortnite
Update-i 16.10 i Fortnite ka prezantuar disa quests të rinj që do t'i lejojnë lojtarët të fitojnë një tufë XP falas. Si gjithmonë, ka një larmi detyrash të thjeshta për të kryer, së bashku me disa gjueti thesari më të…