fbpx

Tag: electronic arts

EA po shet cosmetics të FIFA 21 jashtë loot boxes për herë të parë
FIFA 21 Ultimate Team store u përditësua më 1 maj, për të përfshirë një tab të re Stadium. Mund të blini individualisht një tifo, një stadium theme dhe një pajisje të re për shtëpi, ose të gjitha sendet e disponueshme…
Këta janë portierët më të mirë që mund të merrni në FIFA 21
FIFA 21 Ultimate Team ka të bëjë sa me sulmin po aq edhe me mbrojtjen, dhe çelësi për çdo mbrojtje të shkëlqyeshme janë portierët. Burrat midis 3 shtyllave janë shtylla kurrizore e ekipit, kështu që zgjedhja e duhur është e…
Trailer i Apex: Legacy jep pamjen e parë të aftësive të Valkyrie dhe sneak peek të Bocek Bow
Lojtarët e Apex Legends së shpejti do të jenë në gjendje të eksplorojnë qiellin me legjendën e ardhshme, Valkyrie. Por Respawn dha një vështrim të disa prej përmbajtjeve në sezonin e ardhshëm. Le ti shqyrtojmë. Respawn zbuloi trailer-in e lançimit…
Apex Legends Mobile është duke shkuar në beta këtë muaj
Apex Legends këtë muaj do të filloj versionin e saj beta duke e limituar atë si fillim vetëm në Indi dhe Filipine dhe më vonë gjatë vitit ta shpërndajnë më gjerë. Ka kaluar një kohë e gjatë që kur kemi dëgjuar…
F1 2021 njoftohet me një story mode të re
F1 2021 është zyrtarisht duke u zhvilluar shumë shpejt, me Codemasters dhe Electronic Arts që njoftojnë se një lojë e re video është në horizont. E përshkruar si një "përvojë garash e gjeneratës së ardhshme", F1 2021 do të dalë…
FIFA 21: Si të votoni për Ekipin e Sezonit?
Ngjarja më e madhe e këtij viti, FIFA 21 ka filluar dhe adhuruesit mund të votojnë për TOTS-in e tyre (Ekipi i Sezonit) nga lista e të gjithë lojtarëve të Ultimate Team. Votimi i lojtarëve u hap në 16 Prill.…
Apex Legends zbulon karakterin e ri nëpërmjet një ftesë në Arena
Duke filluar nga sot, lojtarët mund të mbledhin karta kyçe si pjesë e misionit të ri legjendar, të "provojnë vlerën e tyre në Arena" dhe të aktivizojnë platformën në Flying Range. Kartat kyçe do të hidhen nga paketa e kujdesit…
Douglas Costa shkatërron fansin nervoz ne FIFA 21 Ultimate Team
Douglas Costa ka një skuadër modeste FIFA 21 Ultimate në krahasim me futbollistët e tjerë profesionistë, por kjo nuk e ndaloi atë të shkatërronte plotësisht një tifoz "nervoz" në Division Rivals 6, dhe ai madje reagoi edhe në Twitter Karriera…
Battlefield 6 mund të jetë një “remake” me një campaign revolucionar
Zbulimi i lojës FPS të shumëpërfolur Battlefield 6 mund të jetë vetem disa javë larg. Sëbashku me të , më shumë aludime kanë filluar të ngrihen për shooter-in e EA dhe DICE. Shumë nga këto leaks do të rezultojnë të…
Battlefield 6 mund të ketë aspekte free-to-play dhe battle pass
Një pyetësor i dalë nga EA tregon disa nga aspektet që mund të përfshihen në lojën e ardhshme të Battlefield. Mes subjekteve që mbulohen janë: një battle pass, shtim të përditësimëve në harta, dhe disa elemente free-to-play. Disa pjesë të…