Tag: dragon’s dogma

Dragon’s Dogma 2 konfirmohet nga Capcom
Mbi 10 vjet nga lançimi i lojës origjinale, Capcom ka konfirmuar zyrtarisht se Dragon's Dogma 2 është në punë. Lajmi u zbulua gjatë transmetimit të Dragon's Dogma 10th Anniversary, dhe le ta pranojmë, ne e dinim se diçka do të…
Netflix sjell opening credits të anime Dragon’s Dogma
Adaptimi në anime i lojës Dragon’s Dogma do të vij së shpejti në Netflix Para pak kohësh, Netflix postoi në kanalin e YouTube opening credits e anime Dragon’s Dogma. Muzika është kompozuar nga Tadayoshi Makino i cili ka kompozuar gjithashtu…
Netflix zbulon adaptimin në anime të Dragon’s Dogma
Netflix ka publikuar imazhet e para nga adaptimi në anime të videolojës së Capcom, Dragon’s Dogma Anime e fundit nga Netflix do të jetë adaptimi i videolojës të zhanrit fantazi, Dragon’s Dogma. Netflix shfaqi në Twitter e tij një poster…
Netflix do të bëjë një adaptim anime të Dragon’s Dogma të Capcom
Një nga lojërat më pak të dëgjura të Capcom do të marrë vemendjen këtë rradhë Kur mendon për Capcom me shumë mundësi të parat lojëra që vijnë në mendje janë Street Fighter dhe Mega Men. Ndoshta edhe Dead Rising dhe…