Duhet ta dëgjoni patjetër këtë version të këngës së Dragon Ball
Dragon Ball ka një këngë tjetër hyrëse, por Hironobu Kageyama sapo solli versionin e tij të "Cha-La Head-Cha-la". Artisti si të gjithë ne është duke qëndruar në shtëpi për të parandaluar përhapjen e coronavirus, por falë mrekullive të teknologjisë, ka…
Dragon Ball Z Kakarot vendos rekord me 1.6 milionë njësi të shitura
Loja e ekskluzivitetit të Bandai Namco arriti numër rekord me kopje digjitale të shitura Të dhënat e shitjeve dixhitale vijnë nga firma kërkimore SuperData, e cila po raporton se shitjet digjitale të muajit të parë ishin më shumë se dyfishi…
Zbulohet pamja e re e Goku në Super Dragon Ball Heroes
Si personazhi kryesor i Dragon Ball nga Akira Toriyama, Goku ka pasur shumë pamje të ndryshme ndër vite. Ndoshta jo aq shumë ridizajne drastike sa Bulma, por Goku ka ndryshuar padyshim veshjet e tij herë pas here. Ato nuk janë…
Dragon Ball Z: Kakarot ka mbi 1.5 milion kopje të shitura deri më tani
Është e sigurt të thuhet se Dragon Ball Z: Kakarot është një sukses i vërtetë; rishikimi i lojërave të tregimit klasik DBZ tashmë ka shitur mbi 1.5 milion kopje, me lojën që u lëshua në Janar. Bandai Namco zbuloi lajmet…
Hyrja e Dragon Ball Z: Kakarot inspirohet nga anime Dragon Ball Z
CHA-LA! HEAD-CHA-LA! Dragon Ball Z: Kakarot do të mbulojë të gjithë historinë e Dragon Ball Z, duke nisur nga Saiyan Saga e duke kaluar tek Buu, kur loja të lançohet për PS4, Xbox One dhe PC në 17 janar 2020.…
Dragon Ball mund të ketë një tjetër film Live Action
Shpresojmë të jetë më i mirë sesa i pari Fansat e Dragon Ball ende e ndiejnë dhimbjen e live-action. Më shumë se një dekadë më parë, 20th Century Fox i dha Son Goku një mundësi duke e sjellë Saiyanit mundësinë…
Android 17 është personazhi më i fundit i Dragon Ball FighterZ
Ja ku është, traileri për karakterin e fundit shtesë të Dragon Ball FighterZ (përjashtojmë ndonjë çudi të Bandai Namco në moment të fundit). Android 17 është vendosur të bashkohet me listën më vonë këtë muaj së bashku me Cooler, të…
Dragon Ball FighterZ: Video e re gameplay e Cooler
Bandai Namco publikoi një gameplay me Cooler, i cili u shtua në lojë. Ai shfaqet në fillim të videos dhe mund t'i shihni të gjithë asetet dhe aftësitë e tij në lojë.
Lançohet data e lëshimit e Dragon Ball Xenoverse 2 Extra Pack 3
E shpalosur në qershor të vitit 2018, Dragon Ball Xenoverse 2, Extra Pack 3 DLC do të nisë javën e ardhshme, të martën, më 28 gusht. Bandai Namco zbuloi datën e lëshimit gjatë një shfaqjeje që tregoi përmbajtjen, një përmbledhje…
Cooler në trailer-in e Dragon Ball FighterZ
Dragon Ball FighterZ mori disa traile të rinj në EVO 2018 dhe ju mund të gjeni dy prej tyre të bashkuar në videon që kemi vënë më lart. E para krijon sagën Saiyan të Dragon Ball Z, me formën bazike…