Tag: Dogecoin

Elon Musk paditet për $258 bilion për Dogecoin
Elon Musk, Tesla dhe SpaceX janë paditur për një shumë mbresëlënëse prej 258 bilion dollarësh për drejtimin e një skeme piramidale përmes kriptomonedhës Dogecoin. Sipas një raporti të Reuters, padia u ngrit nga investitori i Dogecoin Keith Johnson, i cili…
Bitcoin bie përsëri nën 47,000 dollarë
Bitcoin vazhdon të bjerë mëngjesin e së enjtes. Çmimi ishte rreth 46,800 dollarë për monedhë, ndërsa rivalët Ethereum dhe Dogecoin po bëheshin trade përkatësisht për rreth 3,100 dollarë dhe 27 cent për monedhë, sipas Coindesk. Tags për identifikimin e bitcoin,…
Krijuesi i Dogecoin e quan crypto një mashtrim të madh
Në një thread në Twitter, Jackson Palmer thotë se industria e kripto shfrytëzon pjesët më të këqija të kapitalizmit. Dogecoin u bë si një shaka, por Jackson Palmer me të vërtetë nuk mendon se është qesharake më. Palmer, i cili…
Krijuesi i dogecoin mesa duket nuk ka ndërmend të kthehet në cryptocurrency
Jackson Palmer, bashkë-krijuesi i kriptomonedhës dogecoin i frymëzuar nga memet, bëri një kthim të rrallë në Twitter me disa fjalë të ashpra rreth kriptos në përgjithësi. “Shpesh më pyesin nëse do të kthehem në kriptovalutë apo jo prandaj po filloj…
Elon Musk po humbet fuqi mbi tregun e crypto
"Efekti Elon Musk", një fenomen që tronditi ekosistemin e crypto këtë vit, kur çdo tweet i vogël nga shefi i Tesla mund të çonte në ulje ose rënie të çmimeve të tokenave, duket se po humbet shkëlqimin e saj. Miliarderi…
Çfarë ndodhi pas rënies të menjëhershme të cryptocurrency?
Tërheqja dramatike në bitcoin dhe cryptocurrency e tjera vjen si një tufë e titujve negativë dhe katalizatorëve, nga CEO i Tesla Elon Musk. Në një raund të ri të rregulloreve nga qeveria kineze, kanë goditur një sektor të aseteve që…
A është shumë vonë për të investuar në kriptomonedha?
Me rritjen e fundit në vlerën e kriptomonedhës gjatë pandemisë, ju mund të ndjeni një ndjesi të intensifikimit të FOMO nëse nuk zotëroni disa. Por a po humbni vërtet, apo kripta është një lojë e tepërt? Epo, përgjigja varet nga…