Tag: disney plus

Disney Plus vjen më në fund në Shqipëri dhe Kosovë
Disney Plus është një prej shërbimeve streaming më të mëdha në botë për transmetimin e serialeve dhe TV Show, dokumentarëve të ndryshëm të Marvel, Pixar, Disney, National Geographic dhe më shumë. Dhe tashmë ky shërbim streaming ka ardhur edhe në…
Shtëpia e Home Alone mund të merret me qera në Airbnb
Kemi një ide për Krishtlindje që do ta mbani mend gjatë: të marrësh me qira shtëpinë e familjes McCallister nga klasikja e festave të vitit 1990, Home Alone. Airbnb ofron marrjen me qira të shtëpisë në Winnetka, Illinois për një…
Ja se si të merrni Disney Plus falas
Abonentët e Xbox Game Pass Ultimate mund të marrin përsëri një trail falas për shërbimin streaming Disney Plus, në kohën e duhur për premierën e serisë së re Marvel, Loki. Disney dhe Xbox njoftuan një bashkëpunim në fund të vitit…
Henry Cavill mund të marrë një rol në serialin e Star Wars
Qetësoni të gjithë,ne e dimë që kjo është shumë emocionuese për të gjithë ne, por ne duhet të qëndrojmë të qetë. Duket sikur Henry Cavill është gati të marrë një rol në një seri të ardhshme Disney Plus Star Wars.…
Këto janë të gjitha serialet dhe filmat e ardhshëm të Marvel
Ka kaq shumë filma të ardhshëm nga Marvel dhe shfaqje televizive të Disney Plus, dhe duket se lista zgjatet çdo ditë. Ne kemi përmbledhur listën përfundimtare me datat e konfirmuara të transmetimit të filmave.  Kjo eksperiencë plot me aventura do…
Data e lëshimit të Venom 2 është shtyrë përsëri
Data e lëshimit të Venom 2 është shtyrë për herë të dytë dhe tani nuk do të dalë në kinema të paktën deri në shtator 2021. Shumë data filmash janë shtyrë disa herë për shkak të pandemisë gjatë 12 muajve…
Duket se do të mund të merrni Disney Plus falas përmes blerjeve në Fortnite
Falas nëse po blini V-Bucks në Fortnite gjithsesi. Update-i i fundit i Fortnite është këtu dhe kjo do të thotë që dataminers kanë mundësinë të zbulojnë se çfarë do të vijë së shpejti në lojë. Leaks nga update v14.50 sollën…
Star Wars: The Mandalorian ka marrë një opening anime
Së fundmi një fans ka krijuar për The Mandalorian një opening anime të inspiruar nga anime e famshme Cowboy Bebop Sezoni I dytë I Star Wars: The Mandalorian do të vijë për disa ditë në Disney + dhe një fans…
Kjo foto e Falcon and the Winter Soldier zbulon rikthimin e një antagonisti të vjetër
Falcon and the Winter Soldier i është rikthyer filmimeve pas një vonese të pësuar prej coronavirus dhe duket se fotografët kanë qenë shumë të zënë duke bërë leak foto nga seti në internet. Fotoja më e fundit tregon dyshen e…
Një serial i ri Star Wars me fokus në një figurë femërore do të vijë në Disney Plus
Ka një serial të ri të Star Wars që po vjen në Disney Plus dhe ai do të fokusohet në gruan e asaj galaksisë së largët. Seritë do të jenë nën drejtimin e Leslye Headland, që është nën drejtimin e…