Tag: counter strike

Settings dhe komanda për të praktikuar në CS:GO
Lojërat Deathmatch mund të përmirësojë aim-in tuaj, por disa praktika solo janë thelbësore në lojërat e nivelit të lartë Counter-Strike: Global Offensive. Kjo është arsyeja pse lojtarët e etur për t'u ngjitur në ranks po kërkojnë settings dhe komandat më…
Lojtari Pro i CSGO bën leak rrogat e s1mple, NiKo dhe më shumë
E keni pyetur ndonjëherë veten se sa e kanë rrogën lojtarët profesionistë të Counte-Strike: Global Offensive? Epo tashmë e kemi një përgjigje falë një leak nga lojtari profesionist i CS:GO, smooya. Në një stream të zhvilluar së fundmi, Owen “smooya”…
Një Counter-Strike i ri do të vijë së shpejti?!
CS:GO edhe pse pas shumë vitesh në treg, vazhdon akoma që të luhet akoma edhe kësaj dite dhe te ketë një popullaritet goxha të madh. Por lind pyetja, a do të kemi së shpejti një CS:GO të re ose një…
Na’Vi bëhet skuadra e parë në CS:GO që nuk humb asnjë ndeshje
Ekipi ukrainas Natus Vincere ose siç njihet ndryshe si Na’Vi, arriti që të fitonte PGL Major në Stockholm. Pavarësisht fitores që ata morën, Na’Vi arriti gjithashtu që të krijonte disa rekorde të reja. Finalja e madhe u zhvillua midis ekipit…
A është gje e mirë të vdesësh në CSGO?
Ndërsa mund të tingëllojë e çuditshme, të vdesësh qëllimisht në Counter-Strike: Global Offensive mund të jetë e dobishme ndonjëherë. Ka shumë skenarë të ndryshëm pa fitore që do të dalin në një ndeshje të CSGO, pavarësisht nëse përfshin ndalimin e…
Ja se si të performojë CS:GO më mirë në PC-në tuaj | GUIDE
Të përmirësosh performancën në Counter-Strike: Global Offensive është e rëndësishme kur bëhet fjalë për përmirësimin e aftesive të tua në loje. Por si munden lojtarët e CS:GO të rrisin këtë performancë pa shpenzuar më shumë para në PC-në e tyre?…
Cilët janë lojtarët me rank më të mirë në CSGO në Shqipëri dhe Kosovë?
CS:GO është një ndër lojërat më popullore në botë e cila gjithashtu është shumë popullore në Shqipëri dhe në Kosovë. Por e keni pyetur ndonjëherë veten se cilët janë lojtarët të cilët kanë rank më të lartë në Shqipëri dhe…
Kjo teknikë në CS:GO do t’iu ndihmojë në Dust 2
Nëse keni probleme gjatë rush në B tek Dust 2, këto këshilla dhe teknika mund t’iu ndihmojnë ju që të luani dhe performoni më mirë në këtë hartë. Harta më e përdorur në CS:GO gjithashtu është edhe më e veshtira…
BLINK shpallet fituesi i Gjirafa50 Masters League
BLINK është një ndër ekipet më të famshme shqiptare e cila ka fituar famë nëpërmjet pjesëmarrjes në tournamente të ndryshme në FaceIT, Telekom Legends dhe ESEA. Së fundmi ekipi i BLINK ka arritur që të shpallet fitues i tournamentit Gjirafa50…
Çfarë ndodhi gjatë Gjirafa50 Masters League Finals?
Sezoni i parë i Gjirafa50 Masters League u mbyll me një finale tepër të bukur midis katër ekipeve më të mira të Gjirafa50 Masters League. Por çfarë ndodhi gjatë kësaj finale të madhe dhe cili ishte ekipi fitues? Katër ekipet…