fbpx
Ekipi kosovar uNiQUE arrin vendin e dytë në A1 Adria League CS:GO
uNiQUE.Xportal humbi në finale 2-1 ndaj Ex-BLUEJAYS në A1 Adria League Ditën e djeshme në Zagreb të Kroacisë, u zhvilluan gjysmëfinalet dhe finalja e madhe e A1 Adria League Season 4. Në këtë turnament ballkanik, i cili zhvillohet në CS:GO,…
Ekipet e CS:GO duhet të zbulojnë sponsorat e tyre përpara Majors
Ekipet që nuk e bëjnë këtë gjë do të skualifikohen Ekipet dhe lojtarët që duan të marrin pjesë në kampionatet e sponsorizuara nga Valve duhet të zbulojnë publikisht marrëdhëniet e tyre të biznesit me pjesëmarrësit e tjerë dhe organizatorët e…
World Electronic Sports Games zbulojnë datat e kualifikueseve
Ekipet shqiptare mund të regjistrohen për t'u kualifikuar në finalen e madhe në Kinë World Electronic Sports Games do të rikthehen këtë vit me kualifikime online për të katër rajonet që konkurrojnë për të shkuar në Chongqing Grand Final në…
Astralis mposhtin 100 Thieves dhe fitojnë në IEM Beijing
Astralis patën një performancë perfekte në Kinë Pas një fitoreje të vështirë 16-14 në Vertigo, Astralis mposhtën 100 Thieves në Nuke (16-5) dhe Train (16-3) për t'u shpallur kampionë të IEM Beijing në CS:GO. Danezët ishin të pamposhtur gjatë këtij…
Lojtarët profesionistë të CS:GO mund të vrasin veten për avantazh
Rregulli aspak i pëlqyer është hequr Pas disa ditëve mjaft problematike, makthit i ka ardhur fundi. Lojtarët profesionistë të Counter-Strike: Global Offensive mund të vrasin veten në lojë. Një update më herët këtë javë në rregullat e Intel Extreme Masters…
Krijuesi i CS:GO do të zbulojë një MMO shooter të ri
Krijuesi i Counter-Strike: Global Offensive do të lançojë një shooter MMO javën e ardhshme. Minh Le, i njohur ndryshe si Gooseman, bashkë-krijues i Counter-Strike Half Lifemod, do të zbulojë Plan 8 gjatë Pearl Abyss Connect në G-Star 2019. Le ka…
Update i fundit i CS:GO sjell ndryshime në Breach
Megjithatë, ky update nuk bën asgjë për Krieg Update i fundit i CS:GO sjell ndryshime të shumta në hartën Breach, por nuk bën asgjë për ankesat e lojtarëve rreth SG 553. E referuar shpesh si Krieg, SG 553 ka marrë…
Neymar tregon aftësitë e tij në CS:GO me dy clutch 1v3
Braziliani duket se ka talent edhe në CS:GO Neymar njihet si një nga lojtarët e futbollit më të mirë momentalisht. Me një dhomë plot me trofe, si nga ekipi, por edhe individualë dhe një karrierë 10-vjeçare profesionale, ai është një…
Si t’i propozoni një vajze nëse jeni gamer
Një djalosh ka bërë një propozim për t'u marrë shëmbull Të shkosh në mbrëmjen e maturës është një ritual për çdo adoleshent. Është një mbrëmje mjaft e bukur për t'u kaluar me miqtë dhe partnerin ose partneren tuaj, për të…
Lojtarët e CS:GO po përdorin Krieg më shumë se AK47
Krieg meta ka ardhur tashmë SG 553, e thirrur zakonisht si Krieg, ishte arma e dytë më e blerë në StarSeries i-League, sipas faqes së statistikave të CS:GO Stay in Pit. Lojtarët e kanë përdorur Krieg më shumë se AK-47,…