Tag: cosplay

Dragon Ball Cosplay merr pjesë në Tournament of Power të Android 18
Është krijuar një cosplay i mrekullueshëm i Dragon Ball Super nga Tournament of Power të Android 18! Ndërsa lançimi i mangës për serinë ka vazhduar akoma edhe pse anime ka përfunduar, fansat e ekskluzivitetit mbajnë arc përfundimtar të animes në…
Shikoni këtë cosplay të Nero nga Black Clover
Një cosplay mjaft i arrirë i Black Clover ka sjellë Nero! Në fillim të këtij viti, anime i dha fund serialit me 170 episode mbresëlënëse. Ndërsa seria manga origjinale e Yuki Tabata po vazhdon përtej asaj ku anime përfundoi, dhe…
Dragon Ball Cosplay sjell pamjen klasike të Future Trunks’
Dragon Ball ka shumë personazhe, dhe duket se lista e të preferuarve të fansave po rritet. Goku dhe Vegeta kanë qenë në atë listë prej vitesh, por të tjerët po bashkohen më në fund. Siç mund ta imagjinoni, Future Trunks…
Shihni këtë cosplay të Miwa në Jujutsu Kaisen
Ky cosplay i mrekullueshëm i Jujutsu Kaisen prek momentin më të bukur të Kasumi Miwa në seri! Seria origjinale e manga nga Gege Akutami bëri debutimin e saj të madh anime në fund të vitit të kaluar, dhe seriali ka…
Shihni këtë super cosplay nga Demon Slayer
Një cosplay i mrekullueshëm i Demon Slayer ka sjellë në jetë të ligun kryesor, Daki të Sezonit 2! Pas suksesit  të sezonit debutues të animes dhe filmit të parë me metrazh të gjatë, ekskluziviteti origjinal manga i Koyoharu Gotouge tani…
Cosplay-t më të mira të League of Legends
Cosplaying ka qenë një mënyrë për të ndarë pasionin dhe krijimtarinë e fansave rreth videolojërave, filma, anime dhe më shumë për vite me rradhë. Dhe standardet në cosplaying League of Legends janë më të larta se kurrë. Disa nga cosplayers…
Shihni këtë super cosplay të One Piece
One Piece po bën më shumë se 20 vite që qarkullon dhe ka një larmishmëri personazhesh në të. Nami është një ndër personazhet më të rëndësishëm momentalisht dhe dikush ka sjellë një cosplay tepër interesant të këtij karakteri. Artistja @standesu…
Shihni këtë cosplay të Jujutsu Kaisen si Nobara Kugisaki
Akemy Sama është një perfeksioniste kur bëhet fjalë për cosplays e saj, dhe ajo gozhdoi absolutisht marrjen e saj ndaj Nobara Kugisaki, tritagonistja me çekiç në animen e suksesshme Jujutsu Kaisen. Ashtu si shumica e animeve të marra nga manga…
Shihni këtë cosplay të bukur të Kakashi nga Naruto
Ndërsa seria aktuale e Boruto: Naruto Next Generations është përqendruar në ninjat e fshatit Hidden Leaf duke marrë kolektivin e poshtër të njohur si Organizata Kara, një ninja ka munguar në procedurë pasi Kakashi i ka dorëzuar stafetën një brezi…
Ky cosplayer ikonik i World of Warcraft ka ndërruar jetë
Cosplay është një aktivitet shumë i preferuar dhe i vlerësuar në botën e gaming dhe komunitetit të fansave. Praktikisht ideja është të vishesh si një personazh nga lojëra ose seriale që ata mund të pëlqejnë. Cosplay ka potencialin të afrojë…