Tag: coronavirus

Razer zbulon maskën smart, Project Hazel
Razer zbuloi ‘Project Hazel’ në CES 2021 dhe pretendoi se është maska ​​më 'smart' e fytyrës ndonjëherë. Megjithëse Razer zakonisht mendohet si një kompani lojërash, është vetëm një nga shumë biznese të përqendruara në teknologji që kohët e fundit kanë…
Riot po shet skin-et e LoL për të mbledhur para për COVID-19
Tre champions marrin një makeover me tematikë mjekësore Disa nga personazhet më të njohur të League of Legends po marrin një makeover me temë mjekësore. Zhvilluesi i saj Riot zbuloi një iniciativë të re që përfshin një linjë të cosmetics…
Zoom regjistroi 300 milion pjesëmarrës të përditshëm në prill
Më shumë se 2 triliardë minuta të shpenzuara në telekonferenca Pandemia është përqendruar në aplikacione telekonferencë pasi gjithnjë e më shumë njerëz punuan nga shtëpia. Fituesi i madh në këtë sektor ishte padyshim Zoom, të cilët në raportin tremujor të…
Sipas një raportimi Oscars 2021 mund të vonohet
Vonesat prej coronavirus nuk janë vetëm në filmat tanë të preferuar. Ceremonia e çmimeve Oscar për vitin e ardhshëm gjithashtu rrezikon që të vonohet. Një burim është shprehur se ka gjasa që ato do të vonohen. Edicioni i 93 i…
Phil Spencer thotë se lojërat e vitit të ardhshëm mund të ndikohen më shumë nga COVID-19
Në krahasim me këtë vit domethënë... Më shumë njerëz po kthehen në lojëra për të ndihmuar në kalimin e kohës në karantinë, dhe ndërsa kemi parë disa vonesa, lojërat akoma dalin dhe po marrin përditësime edhe pse zhvilluesit po punojnë…
Ata që kanë Nintendo Switch duhet të përgatiten për vonesa nëse pandemia vazhdon
Prisni më të keqen, shpresoni më të mirën. Nintendo publikoi rezultatet e saja financiare për fillimin e 2020s, duke zbuluar disa shifra mjaft mbreslënëse shitjesh për Switch dhe lojërat e tij. Teksa kompania është duke e shijuar suksesin e saj,…
John Wick 4 vonohet plot një vit për shkak të coronavirus
Lionsgate ka shtyrë filmin e ardhshëm të John Wick me një vit të plotë. Fillimisht i përllogaritur për lançim në 21 maj të 2021, John Wick: Chapter 4 tani do të vijë në kinema në 27 maj të 2022. Kjo…
The International në Dota 2 mund të mos mbahet këtë vit
Sipas Valve, eventi do të shtyhet për 2021 Valve ka konfirmuar se The International 2020, eventi kryesor vjetor i Dota 2, është shtyrë. Edhe pse një event në 2020 nuk është tërësisht i pamundur, me shumë mundësi ai do të…
Sony njofton një datë të re për filmin e Uncharted
Pandemia e coronavirus ka sjell kaos në të gjithë industrinë e filmave, me produksione të pafundme që janë mbyllur dhe riprogramuar për një datë tjetër. Disa filma kanë patur të bëjnë me vonesa deri në një vit. Gjithsesi Sony na…
Snapchat ka rritur përdoruesit e saj me 20% në periudhën e pandemisë
Izolimi në shtëpi për shkak të Coronavirus ka rritur ndjeshëm përdorimin e mediave sociale dhe Snapchat nuk ka mbetur jashtë "valles". Platforma regjistroi 11 milion përdorues të rinj në tremujorin e parë të vitit 2020, me 20% më shumë se…