Tag: cd project red

Ky mod ju lejon të luani ‘The Witcher 3’ në first-person
The Witcher 3: Wild Hunt nuk ishte një lojë që supozohej të luhej ndonjëherë në first-person. Bota e madhe e fantazisë e CD Projekt RED ishte projektuar me përpikmëri për luftime të third-person, zgjidhjen e enigmave, eksplorimin dhe dallimet e…
Cyberpunk 2077 dhe Witcher 3 next-gen editions mund të mos dalin në 2021
Kur bëhet fjalë për CD Project Red, ju e dini për çfarë do flitet... Vonesat e lojërave! CD Projekt Red aktualisht është i zënë me shumë gjëra, por përparësia e tyre më e madhe tani, kuptohet, është Cyberpunk 2077. Kohët…
Një konventë e The Witcher do të vijë së shpejti
Për të përmbyllur Geeked Week të Netflix, shërbimi i transmetimit njoftoi edhe një ngjarje tjetër, por këtë herë gjithçka ka të bëjë me The Witcher. Ngjarja do të quhet Witchercon dhe do të drejtohet nga CD Projekt Red, zhvilluesit e…
EA është hakuar
Hakerat kanë vjedhur informacione të vlefshme nga botuesi kryesor i lojërave Electronic Arts, tha kompania. Sulmuesit pretenduan se kishin shkarkuar kodin burimor për lojëra të tilla si FIFA 21 dhe për Frostbite që përdorej si bazë për shumë lojëra të…
Patch i Cyberpunk përmban skedarë misioni që nuk janë lëshuar
Patch 1.2 për Cyberpunk 2077 thuhet se përmban skedarët e detyrave të një DLC që nuk është lëshuar ende. Sipas raportit, një minator i të dhënave gjeti skedarë për misionin e parë në zonën e Pacifica të Night City. Sipas…
Të gjitha pamjet e bëra leak të Cyberpunk 2077 do të hiqen përpara lançimit
CD Projekt Red mund të dërgoj cybercops nëqoftë se ju transmetoni spoiler Cyberpunk 2077 është pothuajse afer lancimit, kjo do të thotë që kopjet po hyjnë në duart e njerëzve. Duket se CD Projekt Red nuk shqetësohet shumë nëse filloni…
CD Projekt Red konfirmon se Cyberpunk 2077 do të censurohet në Japoni
Shumica e ndryshimeve janë cosmetic. Cyberpunk 2077 do të vijë pak më ndryshe si lojë në Japoni, ka konfirmuar CD Projekt Red. Rishikimet që do i bëhen lojës në Japoni kryesisht lidhen rreth nuditetit, por edhe shfaqja e organeve dhe…
PewDiePie mbledh mbi $106k për lëvizjen e Black Lives Matter
Mbreti i YouTube, PewDiePie, ishte live në datë 3 qershor për të ndihmuar në mbledhjen e parave dhe për të rritur ndërgjegjësimin për protestat që po mbahen anë e mbanë botës, duke mbledhur mbi $106,000 për iniciativën e Black Lives…
A do të lançohet Cybepunk 2077 për PS5 pas vonesës së fundit?
Zhvilluesi i lojës u shpreh se "asgjë nuk ka ndryshuar". Javën e kaluar, CD Projekt Red njoftoi se po vonon Cyberpunk 2077. Ishte gjithashtu një vonesë e jo e vogël; loja RPG 'open world' është njotuar për tu lançuar në…
Çdo skenë në Cyberpunk 2077 do të jetë tërësisht first person
Përfshirë këtu skenat e seksit Tashmë që lojërat The Witcher na kanë dhënë mundësinë të shohim Geralt nga larg, kur ai ishte duke kalëruar ose duke u qetësuar në vaskë, shumë ishin të surprizuar nga perspektiva first-person e Cyberpunk 2077.…