Tag: capcom

Resident Evil Village do të jetë “loja më e mirë horror survival deri më sot”
Pritshmëritë për Resident Evil Village kanë qenë në rritje që para disa javëve. Zhvilluesit janë të bindur që loja ja vlen gjithë këtë hype. Sipas njerit prej producentëve, loja horror do të jetë shumë e rëndësishme për të gjithë zhanrën…
Zbulohet data e lançimit të Resident Evil Village
Loja e tetë e Resident Evil tashmë ka një datë lançimi. Zhvilluesi Capcom njoftoi se Resident Evil Village do të vijë për PlayStation 5, Xbox Series X, PS4, Xbox One dhe PC në 7 maj të 2021.  Kompania gjithashtu njoftoi…
Hack-u ndaj Capcom mund të ketë ndikuar informacionet e 400,000 njerëzve
Me mijëra njerëz më shumë mund të jenë ndikuar nga sulmi që ju bë Capcom në nëntorin e vitit që lamë pas. Kjo u njoftua së fundmi nga studioja. Sulmet ndaj Capcom bënë leak detajet e shumë lojërave dhe lançimeve…
Resident Evil 8 mesa duket është bërë leak
*Kini kujdes pasi mund të ketë spoilers më poshtë* Një build për zhvilluesit e Resident Evil 8 është bërë leak. Sulmi i ransomware kundër Capcom vazhdon të rezultojë në një leak të ngadaltë të dokumenteve dhe softuerëve të brendshëm, nga…
Monster Hunter World: Iceborne shpall crossover me filmin e ardhshëm
Një quest i ri po i shtohet në Monster Hunter World: Iceborne për t'u lidhur me publikimin e filmit të ardhshëm, Monster Hunter me protagoniste, Milla Jovovich. Filmi merr frymëzim të drejtpërdrejtë nga seria e gjatë lojërave të Capcom, por…
Një leak masiv i Capcom ka zbuluar datën e lançimit të Resident Evil Village
Pas një sulmi të bërë në sistemet e brendshme të Capcom nga Ragnar Locker, një grup hackerash, rreth 1TB data është bërë leak për 4chan, pasi Capcom refuzoi të binte pre e shantazhit të tyre. Është gjithmonë ide e mirë…
‘Devil May Cry 5 Special Edition’ do të dalë së shpejti në Xbox Series X|S dhe PS5
Capcom ka njoftuar se Devil May Cry 5 Special Edition ka mbërritur me veçori të reja dhe Vergil që do të jetë i luajtshëm siç u kërkua nga fansat. Versioni digjital i Devil May Cry 5 Special Edition mbërrin sot…
DLC e Vergil në Devil May Cry 5 del në dhjetor
Vergil DLC po afron Capcom ka zbuluar se kur mund të luani si vëllai i Dante në Devil May Cry 5. Ju do të duhet të prisni vetëm për një muaj e gjysmë, pasi Vergil DLC e DMC 5 do…
Update-i i Monster Hunter World: Iceborne është tashmë i disponueshëm
Update-i i pestë falas i lojës për Monster Hunter World: Iceborne arrin sot për PlayStation 4, Xbox One dhe Steam. Ky update i sjell lojtarët përsëri në Old World për t'u përballur me Black Dragon Fatalis. Videoja për përditësimin e…
Në Devil May Cry 5 Special Edition, ju mund të luani si Vergil
Shpallur dje gjatë PlayStation 5 Showcase, Capcom po fillon gjeneratën e re të konsolave me Devil May Cry 5 Special Edition. Si loja e parë i publikuesit historik në gjeneratën e ardhshme, Devil May Cry 5 Special Edition vjen e…