fbpx
Ish-zhvilluesi i Call of Duty kritikon hartat e Modern Warfare
Ish-zhvilluesi që punoi në 3 lojërat e para Modern Warfare kritikon hartat e reja Robert Bowling, i njohur si "fourzerotwo", ishte Creative Strategist dhe Community Manager tek Infinity Wardh dhe mbikqyri tirlogjinë origjinale Modern Warfare gjatë kohës së tij me…
LEAK: Zbulohen hartat e reja, battle royale, zombies në Modern Warfare
Një leaker ka zbuluar ndryshimet dhe hartat e reja që pritet të vijnë në Modern Warfare Infinity Ward duket se ka një listë të gjatë me gjëra për të ndryshuar dhe përmirësuar përpara se Call of Duty League të nisë…
Call of Duty: Modern Warfare ka patur më shumë fitime se premiera e Joker
Call of Duty është një nga lojërat më të njohura në të gjithë industrinë e gaming, ndaj nuk është ndonjë çudi që lançimi i fundëm i saj është një sukses kaq i madh. Në fakt gjatë ditëve të para në…
Call of Duty: Modern Warfare nevrikos rusët që e quajnë propagandë
Review-t negative po shtohen duke protestuar mënyrën se si Modern Warfare trajton Rusinë dhe luftën civile në Siri Call of Duty: Modern Warfare zhvillohet në një shtet fiktiv në Lindjen e Mesme, por padyshim që merr elemente nga lufta civile…
Ja çfarë ndodh kur arrini nivelin e 55 në Call of Duty: Modern Warfare
Prestige është zhdukur. Prestiging, për aq sa janë në dijeni fansat e Modern Warfare, nuk është pjesë e lojës. Në shumicën e lojërave të Call of Duty lojtarët mund të arrinin prestige, kur kapnin nivelin maksimal në multiplayer. Kjo do…
Activision ka gati një leje nëse doni të mungoni në punë për të luajtur Modern Warfare
Call of Duty: Modern Warfare është lançuar zyrtarisht dhe lojtarët në mbarë botën duan thjesht që ti lënë të gjitha përgjegjësitë e tyre prapa dhe vetëm ta luajnë. Gjithsesi ndonjëherë rutina të përditshme si shkolla dhe puna mund ta frenojnë…
Shikoni se si duket COD: Modern Warfare në 4K Ultrawide në PC
Activision zbuloi gjithashtu dhe orën e lançimit të lojës Një trailer i ri për Call of Duty: Modern Warfare na prezanton me disa prej veçorive ekskluzive për PC të lojës, duke nisur nga suporti për rezolucionin 4K, framerate të palimituara,…
Ja si do të funksionojë Ranked në Call of Duty: Modern Warfare
Formula tradicionale ranking e Call of Duty duket se do të pësojë disa ndryshime në 2019n, për lançimin Modern Warfare të Infinity Ward. Gjithsesi ky sistem ranking vjen nga një leak, ndaj nuk është plotësisht i konfirmuar nëse është ai…
Do ju duhen 175GB për të shkarkuar Call of Duty: Modern Warfare
Activision ka publikuar parametrat e kërkuara për Call of Duty: Modern Warfare. Call of Duty: Modern Warfare është një nga lojërat më të mëdha të vitit në dy kuptime. I pari është që me shumë mundësi do të shesë shumë…
Shikoni trailerin për Spec-Ops në Call of Duty: Modern Warfare
Një personazh misterioz është shfaqur. Activision ka zbuluar se do të vijojë me "evolucionin e rradhës" për mode-in Spec-Ops në Call of Duty: Modern Warfare Kompania postoi një trailer të ri për Spec-Ops, që tregon një histori të re që…