Shihni skill trees të reja të Amara dhe FL4K në Borderlands 3
Gearbox Software ka zbuluar skill trees për Amara dhe FL4K që do të prezantohen në Borderlands 3 në Nëntor. Zhvilluesi detajoi pemët e aftësive në një postim të ri në faqen e tij zyrtare. Pema e re e aftësive të…
Borderlands 3 po merr një tjetër season pass në Nëntor
Më shumë skill trees, një mode i ri dhe më shumë do të vijnë në muajin tjetër Nëse nuk jeni ende gati të lini anash Borderlands 3, së shpejti do të keni edhe disa justifikime për të vazhduar dhe të…
Patch-i next-gen i ‘Borderlands 3’ do të mbërrijë në ditën e lançimit të konsolave
Opsione të reja co-op do të prezantohen po ashtu 2K Games ka njoftuar se patch-i i zbuluar më parë i gjeneratës së ardhshme për Borderlands 3 do të arrijë së bashku me lançimet e PS5 dhe Xbox Series. Lojtarët që…
Eventi sezonal ‘Bloody Harvest’ i Borderlands 3 rikthehet
Bëhuni gati për një sakatim total në këtë event me kohë të kufizuar, plot shpërblime të rralla dhe drithëruese Sezoni i frikshëm është pranë nesh, Vault Hunters! Pikërisht në kohën e Halloween-it, ngjarja e përvitshme Bloody Harvest, në lojë kthehet…
Eventi i Halloween në Borderlands 3 filloi së fundmi
Një seri lojërash që e ka mbështetur cosplay kaq shumë sa Borderlands, nuk mund thjesht t'i bëjë skip Halloween. Për këtë arsye Borderlands 3 Bloody Harvest është rikthyer këtë vit për t'i ofruar vault hunters mundësinë të marrin ca spooky…
Borderlands 3 është falas për të luajtur për fundjavën në Steam & Stadia
Në konsola gjithashtu, nëse dëshironi Borderlands 3 do të jetë falas për fundjavën në Steam. Deri në 19:00 më 10 gusht, ju do të kenë akses të pakufizuar në lojën e plotë, dhe nëse vendosni të pranoni ta bleni pas…
Borderlands 3 humbet 93% të shikuesëve në Twitch në dy javë
Suksesi i Borderlands 3 nuk ka vazhduar për shumë kohë Tashmë që RPG shooter-i i Gearbox Borderlands 3 ka rreth 2 javë që është lançuar, kemi një ide më të mirë se sa lojtarë e kanë provuar atë. Boderlands 3…
Legend of Zelda: Link’s Awakening po shitet më shumë se Borderlands 3
Remake-u më i sukseshëm i një loje të Zelda deri tani. The Legend of Zelda: Link's Awakening për Nintendo Switch është e para në UK Boxed Charts. Loja është remake-u më i fundit i Zelda nga zhvilluesi Grezzo. Kompania më…
Borderlands 3 shiti më shumë se pesë milionë kopje në pesë ditë
Borderlands 3 është loja që është shitur më shpejt në historinë e 2K Borderlands 3 shiti më shumë se pesë milionë kopje në pesë ditët e para. Në një deklaratë për shtyp më herët gjatë ditës së sotme, publikuesi 2K…
Në mungesë të një forumi, lojtarët e Borderlands 3 i janë drejtuar sërish Steam
Lojtarët e Borderlands 3 po përdorin forumin e Borderlands 2 në Steam. Lojtarët e Borderlands 3 të PC, në mungesë të një vendi ku mund të shprehin mendimet dhe shqetësimet e tyre për lojën kanë gjetur strehim në forumin e…