fbpx

Tag: bitcoin

Elon Musk thotë se përdorimi i Bitcoin është pak më i mirë se paraja CASH
CEO i Tesla Inc, Elon Musk ka thënë se zotërimi i bitcoin është pak më i mirë për t’u mbajtur sesa paraja e zakonshme. Musk është bërë një nga drejtuesit kryesorë të rritjes së fundit të vlerës së kriptomonedhës pasi…
Tesla tashmë pranon pagesë me Bitcoin në SH.B.A
Në website-in e Tesla dhe Twitter Elon Musk tha se po mban premtimin e pranimit të pagesave me Bitcoin. Elon Musk tha se do të shtojë pagesën me kripto monedha edhe jashtë SH.B.A. brënda këtij viti. Në tweet Musk tha:…
Bitcoin thyen rekorde dhe arrin të tejkalojë $60,000
Bitcoin sapo bëri një rekord, duke arritur një vlerë prej $60,000 për herë të parë. Një vit më parë, një token i vetëm i Bitcoin u vlerësua afërsisht në $5,800. Sot, po tregtohet me afërsisht $60,000 për monedhë - një…
Një burrë gjerman po i mban policisë $60 milionë në bitcoin duke mos zbuluar password-in
Pjesa më e bukur e bitcoin janë avantazhet e shumta që ai ofron, si aftësia për të zotëruar gjëra në mënyrë anonime dhe për t'i transferuar ato në mënyrë të suksesshme. Janë këto faktorë që krijojnë situata si kjo në…
Bitcoin pati rënien më të madhe në disa muaj
Gara e Bitcoin kapi një frenim të fortë, pasi kriptovaluta më e njohur në botë ra me 13% të enjten, një rënie që tejkalon humbjet prej 11% në shtator. Në fakt, rënia më e madhe që kemi parë në vitin…
Ky person ka mbi $200 milion në Bitcoin dhe nuk i kujtohet password-i i tij
Ata që patën fatin të përfshihen me Bitcoin disa vjet më parë arritën të krijojnë pasuri pasi sot vlera e kriptomonedhës është ngritur në qiell. Por problemi i zhvilluesit, Stefan Thomas, një gjerman që jeton në San Francisco, është bërë…
Çmimi i Bitcoin kap një rekord të ri duke arritur $35,000
Bitcoin u rrit sot duke arritur një rekord të ri, ndërsa kriptovaluta vazhdon të shfrytëzojë momentum-in e saj Çmimi i bitcoin kapi mbi 35,000 dollarë të martën mbrëma, duke arritur një lartësi brenda ditës prej 35,821$, sipas të dhënave nga…
A duhet të interesohemi pse nuk ka më karta grafike, tani që Bitcoin është në rritje?
Kujtdo që i kujtohen luftërat e mëdha të kriptovalutave GPU të vitit 2017 deri në 2018 dhe deri në 2019, do të kuptojë tmerrin pas lajmin të fundit se Bitcoin sapo kishte arritur një lartësi historike dhe Etherium ishte edhe…
PayPal do të fillojë përdorimin e cryptocurrencies
Do të lejohen transaksionet brenda network-ut. Përdoruesit e PayPal mund të paguajnë nga balanca e tyre bankare, të lidhin llogaritë e tyre bankare ose të bëjnë pagesa përmes kartave të kreditit.  Të tilla gjëra priten nga një shërbim i tillë,…
YouTuber-i zbulon se si MrBeast bëri pasurinë e tij nga Bitcoin
Një video e re mund të shpjegojë se si ylli i YouTube, Jimmy ‘Mr Beast’ Donaldson, me të vërtetë i bëri paratë e tij duke investuar në cryptocurrency si Bitcoin para se të bëhej një sensacion i madh si creator…