fbpx
Jarvis i FaZe Clan zbulon planet për të ardhmen pas dëbimit nga Fortnite
Mund të jeni në dijeni të situatës së Jarvis nga FaZeClan. Ai u bë përgjithmonë ban nga Fortnite pasi përdori aimbot. E gjithë situata solli shumë kontradita mes komunitetit të streaming. Fansat e FaZe Clan filluan lëvizjen FreeJarvis në media…
Pro i Fortnite, Clix, bëhet ban nga Twitch
Clix është bërë ban nga Twitch për një javë pasi bëri stream me Zayn. Lojtari pro i Fortnite, Cody ‘Clix’ Conrod është bërë ban nga Twitch pasi luajti me 'Zayn' në një nga streamet e tij. Clix është një nga…
Jarvis i FaZe Clan është bërë përgjithmonë ban nga Fortnite
Epic Games i ka bërë një ban të përhershëm Jarvis Kaye, sepse ka përdorur aimbot në videot e tij. "Gjithçka që po mendoja kur po i bëja ato video, ishte se sa argëtuese dhe interesante do të ishin ato për…
Një ish punonjës i EA shpjegon pse Antoine Griezmann është bërë ban nga FIFA
Chukwuma Morah, një ish menaxher i komunitetit të EA për FIFA, ka zbuluar arsyet e çuditshme se pse Antoine Griezmann, sulmuesi për Barcelonën dhe Francën, pati një ban nga accounti i tij i FIFA. Morah, i njohur online si 'Chu…
PUBG Mobile bën ban 2,700 lojtarë të tjerë për 10 vite
Një tufë tjetër lojtarësh është bërë ban për dhjetë vite PUBG Corp po vërteton se është e vendosur për të mbrojtur integritetin e PUBG Mobile, duke bërë ban me mijëra lojtarë që bëjnë hile për një dekadë. Mbi 2,400 lojtarë…
Cheaters në PUBG Mobile janë bërë ban për dhjetë vite
PUBG Mobile vazhdon të marrë masa ndaj këtij fenomeni Nëse keni përdorur cheats për të marrë chicken dinner në PUBG Mobile, atëherë kemi disa lajme të këqija për ju. Mbi 3,500 lojtarë janë zgjuar sot me një ban 10 vjeçar…
Lojtari më i mirë i CS:GO është bërë ban nga Twitch për homofobi
s1mple u bë ban pasi shau me shaka shokun e tij të ekipit Oleksandr Kostyliev, gjithashtu i njohur si s1mple, është bërë ban nga Twitch. Vendimi erdhi pasi ai përdori një sharje homofobike (pidor) ndaj shokut të tij të ekipit,…
Kjo vrasje e Apex Legends ishte aq perfekte, sa u bë ban për hile
Në të vërtetë ishte gjithçka çështje fati Një streamer i Apex Legends është pezulluar pasi një vrasje që ndodh një herë në njëmilion i dha një ban të përkohshëm, sepse dyshohej që mund të ishte duke bërë hile. Epo ky…
Që sot, Ubisoft do i bëjë ban lojtarët që bëjnë Exploit Chatt në R6S
Ubisoft do të fillojë sërish me ban-e për lojtarët. Në një postim të bërë së fundmi në Subreddit-in e R6S, u detajua se çfarë do të ndodhte me debimet për Chat Symbol Exploit. Që të kuptojmë më mirë duhet ta…
Dr Disrespect është bërë ban në Twitch pasi bëri stream në tualet
Ky ban vlen dhe për E3. Dr Disrespect është bërë ban në Twitch. Momentalisht, kanali i tij nuk mund të shikohet nga askush. Gjithashtu, është bërë me dije se organizatorët e E3, Entertainment Software Association i kanë hequr atij badge-in…