Tag: assassin’s creed

Assassin’s Creed Valhalla vjen me një update të ri
Pas gati dy vitesh në zhvillim pas publikimit, Assassin's Creed: Valhalla do të nisë përditësimin e tij të fundit më 6 dhjetor 2022. Përditësimi përfundimtar do të përfshijë Kapitullin e Fundit, të cilin Ubisoft e përshkruan si "Një përfundim prekës…
Ubisoft konfirmon multiplayer në Assassin’s Creed
Assassin's Creed multiplayer është konfirmuar nga Ubisoft, me zhvilluesit e For Honor të vendosur të drejtojnë rikthimin në internet të lojës së fshehtë RPG, ndërsa presim Mirage Assassin's Creed me shumë lojtarë po vjen, konfirmon Ubisoft, me zhvilluesit e aventurës…
Parkour i Assassin’s Creed Mirage inspiruar nga AC Unity
Muajin e kaluar, Ubisoft zbuloi zyrtarisht Assassin's Creed Mirage. Siç jam i sigurt që tani e dini, loja zhvillohet në Bagdad të shekullit të nëntë dhe do të luajë rolin e Valhalla's Basim. Tashmë, Ubisoft ka ngacmuar shtimin e armëve…
Assassin’s Creed Valhalla sjell një tjetër DLC falas
Ka qenë një muaj i ngarkuar për fansat e Assassin's Creed të cilët morën shumë më tepër lajme nga sa prisnin. Ubisoft ka zbuluar zyrtarisht Assassin's Creed Mirage, i cili, siç jam i sigurt që tani e dini, përmban Valhalla's…
Assassin’s Creed Mirage vjen me një çmim më të lirë nga ç’pritej
Assassin's Creed Mirage, i cili është hyrja e radhës në serinë e gjatë të Ubisoft që do të dalë në 2023, do të jetë çuditërisht më e lirë se sa shumë fansa do të kishin pritur. Që nga lançimi i…
Assassin’s Creed Mirage | Çfarë dimë deri tani
Assassin's Creed Mirage zhvillohet në Bagdad të shekullit të 9-të, me pretagonistin Basim shumë më të vogël në moshë. Assassin's Creed Mirage është një mundësi që Ubisoft të kthehet në origjinën e serisë dhe të festojë themelin e action-adventure që…
Ubisoft njofton disa lojëra të reja Assassin’s Creed
Pas një numri të madh prej leaks, Ubisoft ka zbuluar zyrtarisht lojën tjetër Assassin's Creed. Siç pritej, loja e re quhet Assassin's Creed Mirage dhe do ta zhvendosë serinë e udhëtimit në kohë në Bagdad të shekullit të 9-të, ku…
Ubisoft zbulon detaje rreth Assassin’s Creed Mirage
Pas leaksave të shpeshta, duke përfshirë The Forty Thieves Questline, Ubisoft ka shpallur zyrtarisht Assassin's Creed Mirage si titullin tjetër kryesor në ekskluzivitetin ikonik. Imazhi paraqet një mjedis të Lindjes së Mesme dhe një vrasës të ri me një teh…
Assassin’s Creed Mirage ngjason shumë me Unity
Dikush ka zbuluar një leak ku tregon se Assassin's Creed Mirage i sapo shpallur, është shumë i ngjashëm me Unity. Javën e kaluar, Ubisoft konfirmoi zyrtarisht se Assassin's Creed Mirage do të jetë titulli i radhës në ekskluzivitetin jashtëzakonisht të…
Assassin’s Creed Mirage konfirmohet nga Ubisoft
Ubisoft konfirmoi sot me një imazh të postuar në Twitter dhe një fjali që është e vështirë të mos lexohet pa shtuar një zë të egër: nga botuesi "Assassin's Creed Mirage është lojë e ardhshme Assassin's Creed". Lojërat bëhen leak…