Tag: Arcane

Pavarësisht problemeve të Netflix, Season 2 i Arcane do të vazhdojë
Netflix së fundmi ka patur goxha probleme duke nisur që nga pagesat shtesë për shpërndarjen e password dhe deri tek numri i abonuesve në rënie. Kjo bëri që shumë prej serive dhe filmave të animuar të pezulloheshin. Por e njëjta…
Vi nga League & Arcane vjen në Fortnite
Pas debutimit shpërthyes të Jinx në Fortnite, Epic Games po prezanton gjithashtu motrën e saj, Vi, në listën e Battle Royale. Kostumi dhe Arcane Vi bundle do të jenë në items shop duke filluar nga 23 janari në orën 13:00…
League of Legend zbulon Zeri, champion e tyre më të ri
Më në fund Riot Games ka zbuluar champion e tyre më të ri pas muajsh të tëra leaks. Champion i ri që do të vijë së shpejti është Zeri e cila pritet të sjellë mekanika të reja dhe më shumë…
Çfarë do të ndodhë në Season 2 të Arcane?
Sezoni i parë i Arcane ka përfunduar. Pas debutimit të tij me komente pozitive, fansat po përpiqen të kuptojnë se çfarë mund të vijë më pas. Disa nga ngjarjet e mundshme të komplotit të sezonit të dytë mund të merren…
Arcane renditet në krye të Netflix pas publikimit të act 3
Seriali i animuar Arcane i inspiruar nga League of Legends i Riot Games ka vendosur rekorde në Netflix që nga publikimi i act të tij të parë. Pas act të dytë, shfaqja kryesoi kategoritë më të shikuara të platformës së…
Sezoni i dytë i Arcane është konfirmuar të jetë në prodhim
Sezoni i parë i Arcane ka përfunduar, dhe ekipi i prodhimit në Riot Games konfirmoi se sezoni i dytë i shfaqjes është tashmë në zhvillim. Në zbulimin e teaserit për sezonin e dytë të shfaqjes, zërat e Caitlyn, Jinx dhe…
Janë tashmë live episodet e Arcane Act 3
Ndërsa shfaqja spin-off e animuar e Riot League of Legends, Arcane, e ka rrëmbyer Netflix këtë muaj, ne nuk kemi qenë në gjendje të kënaqemi me të gjitha episodet, pasi platforma i ka publikuar ato në grupe nga tre. Tre…
Si të shkarkoni update 1.7 në PUBG Mobile | GUIDE
Me update më të fundit 1.7, një nga bashkëpunimet më të shumëpritura të PUBG Mobile x Arcane ka dalë më në fund. Ai prezanton një modalitet krejtësisht të ri të lojës të quajtur Mirror World, në të cilin një ishull…
PUBG Mobile ju lejon të luani personazhet nga Arcane
Tencent po sjell një modalitet të ri në PUBG Mobile, i cili i lejon lojtarët të luftojnë si kampionë të League of Legends. Loja Battle Royale është në partneritet me serialin e animuar të Riot, Arcane, për të sjellë Runeterra…
Provoni këtë avatar creator të League of Legends
A keni dashur ndonjëherë të shihni se si do të dukeshit nëse do të jetonit në Runeterra, botën e fantazisë së League of Legends? Riot Games u ka dhënë fansave mundësinë t'u përgjigjen atyre pyetjeve me një krijues të ri…