Tag: Apex legends Mobile

Apex Legends Mobile zbulon DJ Rhapsody dhe hartën e re
Sezoni 2 i Apex Legends Mobile sjell DJ Rhapsody dhe hartën e re Pythas Block 0 me tematikë nate. Një rritje e fundit në mobile gaming ka bërë që lojërat e suksesshme të PC-ve të zgjerohen. Apex Legends është loja…
Settings më të mira për Apex Legends Mobile
Apex Legends Mobile është një version i plotë i lojës hit Battle Royale, i krijuar për t'u luajtur në telefona. Përveçse që loja ishte me cilësi të shkëlqyer, zhvilluesit gjithashtu donin të siguroheshin që ky version të ishte po aq…
Fade është legend i parë ekskluziv në Apex Legends: Mobile
Zhvilluesi i Apex Legends Respawn Entertainment zbuloi Fade të hënën, një personazh i ri që po përgatitet t'i bashkohet Apex Games. Ashtu si legjendat e tjera, Fade ka aftësitë e tij unike për ta dalluar nga personazhet e tjerë dhe…
Zbulohet se kur do të vijë Apex Legends Mobile
Pas një kohe shumë të gjatë pritjeje dhe kërkimesh të përditshme se kur Apex Legends Mobile do të vijë, më në fund kemi një datë se kur loja do të vijë. Sipas informacionit që kemi, Apex Legends Mobile do të…
Rregjistrimi në Apex Legends Mobile ka filluar
Në fillim të këtij muaji, Apex Legends Mobile u lançua në një numër të kufizuar vendesh, por tani duket se të gjithë së shpejti do të jenë në gjendje të provojnë battle royale free-to-play, pasi regjistrimi early access global tani…
Data e lançimit të Apex Legends Mobile bëhet tease
Pas shumë thashethemeve, Respawn Entertainment më në fund konfirmoi se Apex Legends do të merrte një version mobile. Por cila është data e lançimit për Apex Legends Mobile? Apex Legends është ende i fortë si një nga battle royale më…
Kur do të lançohet Apex Legends Mobile?
Apex Legends Mobile ka tërhequr vëmendjen e fansave në të gjithë botën dhe gjatë testeve të saj beta, loja u prit mirë për të thënë të paktën. Apex Legends Mobile më në fund ka përfunduar testet e closed beta, me…
Apex Legends Mobile mund të luhet në rajone të caktuara
Apex Legends Mobile Beta është gati për tu testuar në 5 rajone te ndryshme të Botës. Testimi do te nisë me kalimin e kohës edhe ne rajone të tjera të botes. Testimi do të realizohet nga lojtarët e Android dhe…
Valorant Mobile mund të vijë së shpejti
Kjo verë mund të jetë një nga më të sukseshmet për mobile shooters, dhe fansat e Valorant mund të jenë shumë të kënaqur me arsyen pse. Gjatë muajve të fundit, ka pasur thashetheme të shumta që një numër titujsh AAA…