Tag: activision

Disa lojtarë po bëjnë cheat edhe në Call of Duty: Vanguard beta
Call of Duty: Vanguard nuk është lançuar ende, por lojtarët tashmë po raportojnë se cheaters janë jashtë në fuqi gjatë testit beta të platformës së kësaj fundjave. Masat anti -cheat duhet të futen, natyrisht që do të thotë se sistemet…
Lojtarët e bërë ban në CoD Warzone s’mund të luajnë as Vanguard
Shumë lojtarë të Call of Duty nuk janë në gjendje të luajnë beta Vanguard pasi kanë marrë një ban të përhershëm edhe pse nuk e kanë luajtur kurrë lojën. Por nëse jeni bërë ban në Warzone, ky mund të jetë…
Warzone Season 6, Data e nisjes, përmbajtja e të tjera
Call of Duty: Vanguard do të dalë shumë shpejt në publik. Sidoqoftë, Sezoni 6 i Warzone është ende i vendosur të dalë para se Vanguard të integrohet në lojë. Këtu janë të gjitha detajet për Sezonin 6 të Warzone. Sezoni…
Call of Duty: Dome dhe Castle rikthehen në Vanguard
Veteranët e Call of Duty do të shijojnë dy harta klasike nga World at War, Dome dhe Castle, të cilat po kthehen në jetë në Vanguard. Zbulimi i multiplayer i Call of Duty: Vanguard u dha fansave një vështrim domethënës…
Traileri i fundit i ‘Call of Duty: Vanguard’, pamjet e para multiplayer
Me Vanguard, ekskluziviteti i Activision Call of Duty po kthehet në Luftën e Dytë Botërore për herë të parë që nga WW-II 2017. Ne tashmë kishim një shans për të marrë në konsideratë planet e reja të zhvilluesit kryesor të…
Warzone sjell një hartë të re në Oqeanin Paqësor
Lojtarët e Call of Duty: Warzone mund të presin një udhëtim në Paqësor më vonë këtë vit në një hartë të re me points of interest të reja dhe një mjedis unik për t’u eksploruar, njoftoi Activision. 🌴We are going…
Cheater i Warzone del në reklamë anti-cheat; vazhdon të bëjë cheat
Javën e kaluar, përdoruesi i Tiktok rushman360 njoftoi botën, se ai ishte bërë hardware ban (që do të thotë se jo vetëm llogaria është bërë ban por pajisja nga e cila ti luan, bëhet ban nga loja) nga Call of…
Warzone mund të bëhet pay-to-win?!
Gjithmonë matchmaking në Call of Duty: Warzone ka qenë një mister më vete dhe kryesisht fansat kanë sjellë goxha teori të ndryshme. Së fundmi një ish-punonjës i Activision-Blizzard ka deklaruar se sistemi matchmaking është i bazuar në microtransactions. Sipas këtij…
Llogaria juaj mund të jetë bërë ban në Warzone
Mbi 18 muaj nga dalja e tij origjinale, Call Of Duty: Warzone vazhdon të renditet ndër lojërat më të sukseshme. Në këtë azhurnim të fundit, Raven Software ka siguruar që loja të jetë e këndshme dhe emocionuese për të gjithë…
Kur do të kthehen Zombies në CoD Mobile?
Lojtarët e COD Mobile për herë të parë morën një shije të përvojës së zombies në lojërat mobile kur loja u lançua për herë të parë në 2019. Sidoqoftë, shumica e lojtarëve nuk u tërhoqën nga ky modalitet. Vizualët dhe…