Tag: acitvision blizzard

World of Warcraft: Dragonflight nxjerr datën e lançimit
Blizzard Entertainment ka zbuluar se World of Warcraft: Dragonflight do të debutojë më 28 nëntor. Madje, botuesi dha një kohë të saktë për publikimin e zgjerimit, kështu që fansat mund të kalojnë dy muajt e ardhshëm duke bërë plane për…
Blizzard njofton rreth Diablo 4 Closed Beta
Blizzard ka njoftuar se një test beta të mbyllur për Diablo 4 do të nisë në nëntor 2022, me një open beta që do të vijojë në 2023. Diablo 4 është hyrja më e fundit në serinë epike të Blizzard-it…
Overwatch 2 do të zëvendësojë lojën origjinale në lançim
Siç është kuptuar më parë, Overwatch 2 do të zëvendësojë lojën aktuale në fillim. Në thelb, pronarët aktualë të Overwatch do të shkarkojnë një patch dhe loja do të bëhet Overwatch 2, me të gjitha ndryshimet e lidhura me multiplayer.…
Diablo Immortal Review
Zhvilluar dhe publikuar nga Blizzard Entertainment, Diablo Immortal është loja më e ri në serinë e Diablo dhe ofron një përzierje të veçorive të vjetra dhe të reja të serisë. Ndërsa historia përparon dhe personazhet ngrihen në nivel, aktivitete dhe…
Call of Duty: Modern Warfare 2 | Ja çfarë merrni me çdo edition
Call of Duty: Modern Warfare 2 do të vijë në PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One dhe PC më 28 tetor 2022. Vjen me një campaign, një modalitet co-op dhe multiplayer online, si si dhe shumë përmbajtje falas online…
Njoftohet data e lançimit për Diablo Immortal Mobile
Diablo Immortal, loja e ardhshme falas për mobile, do të dalë zyrtarisht më 2 qershor për Android dhe iOS, njoftoi Blizzard Entertainment. Përveç datës zyrtare të lançimit për mobile, Blizzard Entertainment zbuloi gjithashtu se Diablo Immortal do të vijë në…
Activision humbet 60 milion përdorues gjatë muajve të fundit
Activision Blizzard zbuloi së fundmi raportin e tij financiar të tremujorit të parë për vitin 2022, i cili tregoi humbje të dukshme pothuajse në të gjithë botën për një nga botuesit më të mëdhenj në botë krahasuar me të njëjtin…
Shefi i Xbox thotë se blerja e Activision ishte arritja më e madhe për të
CEO i Microsoft Gaming, Phil Spencer ka përshkruar ndjenjat e tij për blerjen gjigante të Activision, i cili do të përfundojë rreth qershorit të vitit të ardhshëm. Duke folur me Axios, ai ka folur pak për mendimet e tij që…
Vanguard është Call Of Duty më i keq që është lançuar në 14 vjet
Sipas statistikave të shitjeve nga java e lançimit, Call Of Duty: Vanguard ka dalë nga portat në krahasim me paraardhësit e tij. Gamesindustry.biz grumbulloi të dhënat e shitjeve të lojës për javën që përfundoi më 6 nëntor 2021, dhe megjithëse…
World of Warcraft feston 17-vjetorin me evente dhe shpërblime
World of Warcraft po mbush 17 vjet këtë vit dhe Blizzard po feston me shpërblime të reja si pjesë e një eventi të veçantë përvjetorin. Siç detajohet nga Blizzard, duke filluar nga 15 nëntori dhe duke zgjatur më 6 dhjetor,…