Among Us është përsëri loja mobile më e shkarkuar e muajit dhjetor 2020
Among Us kryeson përsëri por me një problem Ndoshta së fundmi popullariteti i Among Us ka filluar të ulet por kjo gjë nuk e ndaluar të jetë loja mobile më e shkarkuar e muajit dhjetor. Sipas një raporti nga kompania…
Gaming gjatë COVID: Si ka ndikuar pandemia në argëtimin e shqiptarëve online?
Për çfarë kanë kërkuar më shumë shqiptarët gjatë vitit 2020? Viti 2020 ishte një vit shumë i vështirë  për  të gjithë ne dhe ndryshe nga të tjerët. Por përsëri kjo gjë nuk i ka penguar shqiptarët që të kërkojnë gjërat…
Lojërat mobile më të mira të vitit 2020
2020 ishte një vit i suksesshëm për tregun e lojërave mobile Viti 2020 ka qene një vit tepër i vështirë për të gjithë por gjithashtu edhe tepër interesant për mënyrën sesi shumë gjëra ndryshuan gjatë këtij viti. Një prej këtyre…
YouTube shpjegon pse nuk do të ketë Rewind këtë vit
Që nga 2010 e tutje, YouTube gjithmonë ka festuar momentet më virale dhe krijuesit më të ndjekur të tij me një video speciale në fund të vitit të quajtur: YouTube Rewind. Gjithsesi ndoshta 2020 vërtetë solli diçka të mirë, pasi…
Si të luani GTA Online në PC në 2020
Si një lojë që ka dalë në 2013n, GTA V ende vazhdon të shitet sikur ka dalë dje. GTA Online është një nga burimet më fitimprurëse në gaming sot për sot. Raportohet se në një pikë GTA Online po grumbullonte…
Apex Legends do të vijë në mobile në fund të 2020
EA dëshiron ta sjelli lojën battle royale në të gjithë botën në mobile në fund të vitit Respawn është duke punuar për të sjellë Apex Legends në platforma dhe shërbime të reja, në mënyrë që loja të luhet nga të…
Këta janë të gjithë fituesit e Oscars 2020
Lista e plotë e fituesve të Oscars 2020. Ceremonia e çmimeve Oscar për 2020 zyrtarisht ka mbaruar dhe lista e të gjithë fituesve është njoftuar. Këtë vit u përballëm me disa surpriza të papritura dhe të gjitha ato i kemi…
Riot jep informacione për champet e rinj në League of Legends 2020
Si pjesë e festiviteteve për fillimin e Season 2020, Ryan “Reav3” Mireles, producenti kryesor i skuadrës së chaps në Riot Games, solli një video për të gjithë champions në Season 2020 të League. Videoja fillon me një preview të vogël…
League of Legends do të sjellë mbi 120 skins gjatë 2020
Bëni gati portofolin Nëse nuk shpenzuat para gjatë festave të fundvitit, mos u shqetësoni, pasi do t'i shpenzoni në League of Legends. Në videon e djeshme ku diskutuan të ardhmen e cosmetics në League of Legends, zhvilluesit zbuluan se më…
Këto janë lojërat më të shumëpritura për mobile në 2020
2020 premton të jetë një vit fantastik për mobile gamers 2019 ka sjellë ndryshime të mëdha në industrinë e lojërave në mobile. Apple zbuloi shërbimin e tyre për lojëra në mobile, Apple Arcade. Call of Duty: Mobile arriti 100 milionë…