Zbulohet Season 4 i Call of Duty: Warzone
Call of Duty: Warzone Season 3 po vjen drejt fundit, por Summer Games Fest sapo ka shpallur trailerin e Season 4. Ata zbuluan përmbajtje të re për Call of Duty: Warzone dhe Call of Duty: Modern Warfare. Ndërsa kjo është…
Warzone sjell një hartë të Luftës së Dytë Botërore
Activision nuk do ta zbulojë lojën e saj të re Call of Duty gjatë eventit krejt dixhitale E3 2021 këtë javë, VGC e ka kuptuar këtë tashmë. Në vend të kësaj, ata kanë vendosur të zbulojnë hyrjen e tij të…
Data e Season 4 të Warzone konfirmohet
Season 4 i Call of Duty Warzone është në zhvillim e sipër dhe komuniteti i lojrave do të jetë i lumtur të shohë që data e lançimit për sezonin e ri është konfirmuar. Season 3 ishte një sukses i madh…
Këto janë SMG-të më të mira në Warzone Season 3
Me përditësimin më të fundit të Reload në Call of Duty: Warzone, SMG-të morën një shtysë të mirë dhe kanë qenë një armë e besueshme në lojë që prej lëshimit të saj. Qentë më të mirë në klasën SMG, të…
Si të bëni ‘report’ cheaters në Warzone
Mashtruesit (ang. Cheaters) janë reale për shumë nga lojërat më të mira të sotme, kështu që nuk është për t'u habitur që Call Of Duty Warzone nuk përjashtohen nga kjo tendencë. Nëse ju pëlqejnë lojërat COD dhe keni luajtur për…
Të gjitha ndryshimet në armët e Warzone pas update-tit të fundit
Të gjitha rregullimet e reja të balancimit sapo kanë ardhur në Warzone si pjesë e përditësimit të Season 3 Reloaded. Nga SMG nerf deri tek Sniper buffs, këtu është një vështrim në çdo ndryshim të vetëm të armëve. Siç pritej…
Këto janë të gjitha ndryshimet e hartës në Warzone Season 3
Përditësimi i Warzone Season 3 Reloaded ‘midseason’ sjell me vete disa ndryshime të mëdha të hartës në Verdansk ’84, duke përfshirë POI të reja me temë pas filmave Rambo dhe Die Hard. Është e rrallë të shohësh ndonjë ndryshim të…
Kur do të nisë Season 4 i Warzone dhe Black Ops Cold War?
Call of Duty: Black Ops Cold War dhe Warzonejanë të dy janë në mes të Season 3, por ne tashmë kemi një ide se kur Season 4 do të fillojë për shkak të përfundimit të battle pass. Activision, Treyarch dhe…
Lojtarët e Warzone kërkojnë që Kar98 të bëhet nerf
Lojtarët e Call of Duty Warzone besojnë se KAR98K ka nevojë për një nerf dhe snipers e tjerë kërkojnë një buff pasi vazhdon të dominojë brenda Season 3 meta. Me hartën Verdansk të Warzone që është kaq e madhe, të…
Warzone deri më tani ka bërë ban 500,000 llogari për cheating
Call of Duty: Warzone ka probleme me mashtrimet dhe abuzimet, siç ndodh në çdo lojë të famshme. Activision njoftoi se veprimet e saj të fundit për të ndihmuar në marrjen e këtyre çështjeve nën kontroll kanë goditur 30,000 llogari, duke…