Call of Duty: Mobile arrin 250 milionë shkarkime në nëntë muaj
Mbi 250 milionë lojtarë e kanë shkarkuar lojën Sipas një raporti nga Sensor Tower, Call of Duty: Mobile është shkarkuar 250 milionë herë që prej lançimit në tetor të vitit të kaluar. Loja është më popullore në SHBA me 45…
Blackout mund të rikthehet në Call of Duty 2020
Battle royale-i i Treyarch mund të rikthehet sërish, pasi Blackout raportohet të vijë gjatë lançimit të Call of Duty 2020. Pavarësisht suksesit të Infinity Ward me battle royale-in Warzone, ka qenë Blackout battle royale-i i parë i një loje Call…
Bëhet leak data e ardhjes së Season 4 në Call of Duty: Modern Warfare
Data e riplanifikuar për sezonin e ardhshëm të Call of Duty: Modern Warfare, Season 4, është bërë leak. Ky sezon u vonua për të mos ndërhyrë me protestat globale rreth rracizmit dhe dhunës policore. Duke bërë data-mine filet se Season…
Pamje e gameplay-it të Call of Duty 2020 thuhet se ka dalë
Më shumë se 45 minuta gameplay të pre-alpha për Call of Duty 2020 që përflitet të titullohen "Black Ops: Cold War", raportohet se ka dalë në sipërfaqe dhe është shpërndarë në online Një përdorues në Twitter, një lojtar gjysëm-pro i…
Zhvilluesit e Call of Duty njoftojnë masa të reja për të ndaluar racizmin në lojë
Infinity Ward, zhvilluesit e Warzone dhe Modern Warfare, kanë zbuluar një mori masash të reja për të luftuar racizmin në lojë, pasi fansat kërkuan që ata të ndërmarrin veprime Së fundmi, një deklaratë nga zhvilluesit e CoD, Infinity Ward zbuloi…
Kur do të dalë tashmë Call of Duty: Mobile Season 7?
Call of Duty: Mobile Season 7 është vonuar zyrtarisht, së bashku me Season 4 të Modern Warfare dhe Warzone. Lojtarët do të duhet të presin pak më gjatë për update-tin e madh të qershorit, i vendosur të sjellë disa ndryshime…
Call of Duty: Mobile do të shtojë një hartë të re të quajtur Tunisia
Harta do të vijë me sezonin e ri Një hartë e re, e quajtur Tunisia, po vjen në Call of Duty: Mobile. Për dallim nga shumica e hartave të tjera të multiplayer në lojë të cilat janë nga lojërat e…
Call of Duty: Mobile Season 7 do të quhet Radioactive Agent
Sezoni i ri do të sjellë shumë përmbajtje të re në lojë Call of Duty: Mobile Season 7 do të quhet Radioactive Agent, zbuloi Activision në një postim në Twitter. Sezoni i ri do të dalë më vonë këtë javë.…
Harta të Black Ops: Cold War bëhen leak për Call of Duty 2020
Sado që Call of Duty e 2020s ende nuk është zbuluar, leakers kanë prezantuar mjaftueshëm informacione për disa nga hartat multiplayer që do të gjenden në lojë pas lançimit të saj. Me Activision dhe Treyarch që vazhdojnë të mbeten të…
Çfarë do të sjellë qershori për Call of Duty: Mobile
Zhvilluesit e Call of Duty: Mobile kanë zbuluar një pjesë të asaj që do të vijë në update-in e lojës gjatë muajit qershor, përfshirë këtu ndryshimet në hartën battle royale dhe edhe rikthimin e Kill Confirmed. NDRYSHIMET E HARTËS Me…