Tag: youtube

Tana Mongeau zbulon se po shqyrton ndeshjet e boksit pasi mori oferta të çmendura
Duket se YouTuber Tana Mongeau mund të hyjë në ringun e boksit në të ardhmen, pasi ajo zbuloi se po merrte "oferta të çmendura". Gjatë dy viteve të fundit, i ashtuquajturi "influencer boxing" është bërë një fenomen jashtëzakonisht i popullarizuar,…
PewDiePie kundërshton pretendimet se ai fiton më shumë sesa MrBeast
Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg është padiskutim mbreti i YouTube, duke u mburrur me më shumë subscribers  nga çdo krijues i pavarur, kështu që ju do të mendonit se ai do të fitonte më shumë para si individ në platformë, apo jo?…
MrBeast trondit Logan Paul me historinë e aksidentit me makinë
Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson është një nga YouTubers më të njohur në botë, por ai dhe ekuipazhi i tij pothuajse pësuan një aksident të tmerrshëm pasi u kthyen në shtëpi nga xhirimi i një videoje të gjatë. Nuk ka pothuajse asnjë…
Dixie D’Amelio kundërshton akuzat se është një person “i pasjellshëm” jashtë kamerave
Të qenit një njeri i famshëm i nivelit të lartë të mediave sociale nuk është diçka e lehtë, pasi motrat D'Amelio kanë mësuar gjatë gjithë karrierës së tyre si yje të TikTok-por Dixie po i kundërshton thashethemet se ajo është…
TimTheTatman zbulon se si Dr Disrespect luajti një rol të madh në largimin e tij nga Twitch
Timothy 'TimTheTatman' Betar zbuloi se si miqësia e tij me Guy 'Dr Disrespect' Beahm luajti një rol të madh gjatë largmit të tij nga Twitch, duke pretenduar se i kishte munguar të luante me Doc dhe është shumë i lumtur…
Ludwig parashikon që shumë streamers do të kalojnë nga Twitch në YouTube
Streamer i Twitch, Ludwig Anders Ahgren bëri disa pretendime interesante në episodin e tij të fundit të The Yard. Benjamin "DrLupo" Lupo dhe Timothy "TimTheTatman" Betar kaluan në YouTube në fillim të kësaj jave. Atëherë veterani i FPS Nicholas "NICKMERCS"…
Ky dentist ju pastron dhëmbët falas nëse e mundni në Super Smash Bros.
Nëse do të kishte një lojë që dentistët do e kishin të preferuar do të ishte Super Smash Bros. Ultimate? Ndoshta Surgeon Simulator  ose ndoshta diçka Overcooked. Por si dikush që tashmë bën një punë stresuese, më shumë stres në…
NICKMERCS mund ti bashkohet shokëve në YouTube Gaming
Në fillim të kesaj jave Dr Lupo dhe TimTheTatman ndërruan platformën per të bërë stream ekskluzivisht në YouTube Gaming. Ata ju bashkuan CouRage dhe Dr Disrespect në platformën rivale të Twitch. Tani duket sikur edhe shoku i tyre, NICKMERCS është…
TimTheTatman, një tjetër streamer që i bashkohet YouTube Gaming
Merkato e futbollit mbaroi, por në botën e GAMIG nuk kanë mbaruar surprizat. DrLupo nuk është streamer i vetëm i Twitch që niset për në YouTube. TimTheTatman ka njoftuar se do të bëjë stream "ekskluzivisht" në YouTube Gaming që nga…
DrLupo vjen ekskluzivisht në YouTube Gaming
Një nga streamer-at më të famshëm Benjamin "DrLupo" Lupo ka shpallur partneritetin me YouTube Gaming, platformë e cila do ta shohë teksa shkëputet nga Twitch në mënyrë që të bëjë stream ekskluzivisht në YouTube platform. DrLupo tashmë ka një audiencë…