Tag: xbox series x/s

GTA 5 për PS5 dhe Xbox Series X shtyhet për Mars 2022
Rockstar Games shfaqi pamje dhe veçori të reja nga versionet e zgjeruara të Grand Theft Auto Online dhe Grand Theft Auto 5 në Playstation Showcase të së enjtes. Tani e dimë që botimet e zgjeruara do të përfshijnë ndërrimin e…
Elder Scrolls 6 thuhet se do të jetë “Xbox exclusive”
Në Twitter, reporteri i GamesBeat Jeff Grubb hodhi poshtë sugjerimin e Pete Hines së Bethesda që ka lënë të kuptohet se Starfield mund të vinte në PS5. Që atëherë, Aaron Greenberg i Xbox e ka bërë të qartë Starfield PS5…
GTA 5 do luhet në 4K dhe 60 FPS në PS5
Gjatë vitit të kaluar Rockstar Games konfirmoi se Grand Theft Auto V do të vijë në PlayStation 5 dhe Xbox Series X|S. Dhe së fundmi disa detaje të reja janë zbuluar. Sipas informacioneve fillestare nga Rockstar dimë që versioni next-gen…
Crossplay beta do të vijë javën e ardhshme për Chivalry 2
Zhvilluesi Torn Banner Studios ka njoftuar se crossplay beta e Chivalry 2 fillon javën e ardhshme.  Slasher i first person me shumë lojtarë i frymëzuar nga betejat e filmit mesjetar nis beta-në e tij të re në 27 maj dhe…
Battlefield 6 do të vijë në Series X/S dhe PS5, pritet të dalë në fund të 2021
Battlefield 6 duket se do të jetë në plan për tu lançuar gjatë festave 2021 dhe është konfirmuar se do të vijë në konsolat e gjeneratës së fundit. Ky lajm konfirmohet nga CEO i EA, Andrew Wilson gjatë një raportimi…
Testi Xbox sjell Edge me bazë Chromium të Microsoft-it në konzola

Më në fund mund të keni një arsye të mirë për të përdorur shfletuesin e internetit në konzolën tuaj për më shumë sesa gjërat e nevojshme. The Verge raporton se Microsoft ka filluar testimin e një versioni të shfletuesit të…

A do të vijë AMD FidelityFX për Xbox dhe PS5?
AMD ka filluar të bëjë plane për të hapur konkurrencën e vet me Nvidia për Deep Learning Super Sampling dhe tashmë po bën plane për ta prezantuar atë në çdo platformë që aktualisht mundësohet nga arkitektura e saj RNDA. Por,…
Aliens: Fireteam një co-op shooter i ri do të vijë këtë verë
Videoloja e ardhshme Alien do të jetë bashkëpunuese. Sot, zhvilluesi i Cold Iron Studios zbuloi Aliens: Fireteam një multiplayer third-person shooter ku lojtarët duhet t’i mbijetojnë një sulmi të Xenomorphs të vendosur disa dekada pas filmave origjinal të Alien. Fireteam…
The Medium Review
The Medium është një lojë për një person i cili është në gjendje të jetojë në dy botë, duke përjetuar mbretëritë e të gjallëve dhe të vdekurve në të njëjtën kohë. Krijuar nga i njëjti ekip prapa adaptimit të vitit…
Shitjet e PS5 & Xbox Series X/S janë më të larta se të PS4 & Xbox One
Bëhet fjalë për periudhën e lançimit të konsolave Shitjet e Playstation 5 dhe Xbox Series X janë me sa duket edhe më të mira se shitjet e Xbox One dhe Playstation 4 gjatë së njëjtës periudhë në vitin 2013. Krahasimi…