fbpx
Gears 5 ja kaloi Fortnite në Xbox, por shifrat në Steam nuk janë mirë
Microsoft ka filluar të përshtatet mjaft mirë me idenë e multi-platformave përsa i përket sektorit të tij të gaming. Të gjitha lojërat e kompanisë tashmë kanë ardhur në PC bashkë me versionin për konsola. Gears 5 erdhi edhe në platformën…
Xbox do që Game Pass të vijë në PS4 dhe Nintendo Switch
Fol për ambicie. Tentativat e Xbox për të përmirësuar Game Pass kanë qenë mjaft efektive në 2019. Ky shërbim ka qenë shumë i përhapur në Xbox One dhe është zgjeruar edhe për PC me Xbox Game Pass për PC. Sado…
Publikohet këtë vjeshtë varianti përfundimtar i Age of Empires 2
Vjen këtë vjeshtë varianti përfundimtar i Age of Empires 2. Microsoft sapo ka njoftuar lajmin në E3 2019 se serive te legjendarit të lojrave strategjike po i jepet një dorë e fundit përpara se të dalë në treg nga zhvilluesit…
Metal Gear Survive, Outer Wilds dhe lojëra të tjera do të vijnë në Xbox Game Pass
Të gjithë duan ca lojëra shtesë në librarinë e tyre, sikur kot sa për vend ti mbajnë. Mbi të gjitha nëse jeni duke paguar për këtë si në rastin e Xbox Games Pass. Për të gjithë ju që jeni pjesë…
Njoftohet Xbox Game Pass për muajin prill
Microsoft ka njoftuar lojërat që do të vijnë në subscriptionin e Xbox Game Pass për muajin prill. Gjashtë lojëra të reja i shtohen librarisë me dy të parat që vijnë në 11 prill, dy të dytat në 18 prill dhe…
Microsoft është në pregatitje të Xbox Game Pass Ultimate
Kombinon Xbox Live Gold dhe Game Pass Kohët e fundit interneti ka bërë një kërkesë që Microsoft të pregatisë një subscription të ri që do të bëjë të mundur që përdoruesit aktivë të Xbox Game Pass dhe Xbox Live Gold…
Xbox Game Pass do të ketë një shfaqie të përqëndruar në lojëra indie
Afterparty dhe Supermarket Shriek do e ndihmojnë në konkurimin me Apple Arcade dhe Stadia. Për të ndjekur streamin e parë të Sony me State of Play, Microsoft ka sjellë një video-prezantim të fokusuar në zhvilluesit e lojërave indie. Edhe ardhja…
Bungie largohet nga Activision, por mban Destiny – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. AMD sjell kartën e re grafike për gaming 4. Patch 9.2 sjell kampionin më të madh te LOL 3. The Division 2 do të lançohet në Epic Store 2. Quests në…
Sfidat e Xbox Game Pass ju japin para për të fituar Achievements
Sot, Microsoft njoftoi një listë sfidash për lojërat e Game Pass në Janar. Të fituarit arritje në lojëra të caktuara përmes subscription-ave mujore do ju garantojë ju disa shpërblime të këndshme. Është një zhvillim i vogël por interesant. E njoftuar…
Life is Strange: Before the storm u shtua në Xbox Game Pass
Microsoft ishte shumë aktiv gjatë Dhjetorit, pasi me rastin e festimeve, në mesnatë shtonte vazhdimisht lojëra të reja në Xbox Game Pass. Ndër to pamë disa shumë të njohura si Mortal Kombat X, Pro Evolution Soccer 2019, Hellblade Sacrifice dhe…