Tag: vegeta

Kapitulli i ri i mangës Dragon Ball Super i ka bërë fansat të çmendur pas Vegetas
SPOILER ALERT Kapitulli i ri i mangës së Dragon Ball Super tani është publikuar, dhe është goxha epik. Dragon Ball Super Chapter 76: Vegeta's Arc. Deri më tani, ky arc i ri Granolah ka parë Goku dhe Vegeta duke luftuar…
Dragon Ball rikthen Gogetën në formën e tij më të mirë
Dragon Ball ka rikthyer Gogetan, formën e Gokut dhe Vegetas Fusion Dance, dhe e ka bërë atë më të mirë se kurrë, në episodin e fundit të animes promovuese të Dragon Ball Heroes. Skenari aktual i Heroes të Dragon Ball…
Dragon Ball shpjegon formën e re të Vegeta
Dragon Ball Super shpjegon se si funksionon forma e re Ultra Ego e Vegeta me kapitullin më të ri të serisë! Kapitulli më i ri i serialit shpërtheu para debutimit të tij pasi Vegeta u bë trend në mediat sociale…
Vegeta nga Dragon Ball është bërë trendi kryesor i rrjeteve sociale por pse?
Kur bëhet fjalë për Dragon Ball Super, ka disa gjëra që fansat janë të sigurt që janë të vërteta.Chi-Chi gjithmonë ka nevojë për më shumë para, Piccolo nuk do të humbasë kurrë një seancë meditimi dhe Vegeta ka fatin më…
Zbulohen detaje për formën e re shkatërruese të Vegeta
Kur bëhet fjalë për Dragon Ball, ka disa heronj që fansat nuk mund t’i harrojnë. Goku është i pari në listë, por Vegeta është bërë gjithashtu një i preferuar i fansave vitet e fundit. Fandom është lutur që Vegeta të…
Ja pse Goku dhe Vegeta kanë diferencë në fuqi tani
Artisti i mangës së Dragon Ball Super iu drejtua dinamikës së fuqisë aktuale dhe luftës që po ndodh midis Goku dhe Vegeta! Seria manga aktualisht po hap rrugën përmes Granolah the Survivor arc me secilin kapitull të ri të serisë,…
Dragon Ball nuk ka pasur kurrë një antagonist si Cell
Kjo nuk është vetëm çështje opinioni, është në të vërtetë një këndvështrim që mbështetet nga disa fakte kryesore nga seria Dragon Ball. Një fans mjaft i vëmendshëm i Dragon Ball ka mbledhur një listë detajesh nga seritë e ndryshme të…
Filmi i ri i Dragon Ball Super mund të ketë në qendër Gohanin
Ka qenë një moment emocionues që kur ekskluziviteti Dragon Ball Super publikoi informacione rreth animes së tij, por që të gjitha përfunduan këtë vit. Nuk ishte shumë kohë më parë që anime u rishfaq, dhe San Diego Comic-Con e çoi…
Granolah i Dragon Ball Super ngjan mjaft me Freeza
Dragon Ball Super ka vazhduarme Granolah The Survivor Arc duke bërë disa ndryshime të mëdha në botën e Z Fighters, veçanërisht kur bëhet fjalë për Princin e të gjithë Saiyanëve dhe një transformim të ri që ai ka pësuar. Por…
Filmi i ri i Dragon Ball Super është Dragon Ball Super: Super Hero
Është filmi i parë në seri që pas Dragon Ball Super: Broly në vitin 2019. Ekskluziviteti Dragon Ball po kthehet në kinema. Gjatë panelit Dragon Ball në San Diego Comic Con 2021, u njoftua një koleksion panelistësh që punojnë në…