fbpx

Tag: twitter

Të dhënat e më shumë se një milion përdoruesve të Clubhouse janë bërë leak
Nxjerrja sheshit në shkallë të gjerë të të dhënave është bërë pothuajse një trend për rrjetet e reja sociale. Tashmë edhe Clubhouse është bërë pjesë e këtij grupi. Cyber News raportoi gjatë fundjavës se të dhënat personale për rreth 1.3…
Këto ishin memet më të mira nga incidenti në Kanalin e Suezit
Pas disa muajsh tashmë në karantinë, mund të thuhet me siguri që aktiviteti i gjithësecilit prej nesh është minimal. Kjo shpjegon se përse në internet gjëja më argëtuese për momentin është një anije e madhe mallrash që prej disa ditësh…
Meyers Leonard u tërhoq nga ekipi i basketbollit dhe sponsorët pasi përdori turmë antisemitike gjatë stream-it të Call of Duty

Videot e lojtarit të NBA-së dhe streamer-it të Twitch, Meyers Leonard, duke përdorur një turmë antisemitike gjatë stream-it të Call of Duty u bënë virale kohët e fundit, duke e bërë atë të kërkonte falje. Që atëherë, ekipi i tij…

Pokimane çmend fansat pasi zbuloi se nuk ka një të dashur
Thashethemet përreth të dashurit misterioz të Imane “Pokimane” Anys duket se më në fund kanë përfunduar pas deklaratës së saj të fundit. Për një kohë, fansat e Pokimane të përbërë kryesisht nga “simps” supozonin që ajo kishte një të dashur…
Elon Musk zbulon se Halo është e vetmja lojë në konsola që ai ka luajtur
Elon Musk, miliarder, perëndi e memeve të mediave sociale dhe mesa duket së fundmi dhe lojtar i Halo Musk më parë ka zbuluar dashurinë e tij për Overwatch, duke u zbuluar si një main për Torbjorn. Më 29 janar, ai…
Kur mund të konsiderohet një lojë, ‘dead’?
Një trend disi i ri unik për lojërat po bëhet gjithnjë e më i zakonshëm. Ky trend po i përgjigjet "lojës dead" në një postim në lidhje me një lojë, por tani disa po debatojnë në Twitter se çfarë do…
Ky baba gamer bëhet viral pas këtij gameplay kaotik në Overwatch
Një prind jashtëzakonisht energjik është bërë viral në Twitter për stilin e tij unik të Overwatch që barazohet me një stërvitje të vërtetë ndërsa luante si Lucio Ndërsa luante një Deathmatch si Lucio, ky prind u zhyt shumë në lojë.…
Biseda e Elon Musk dhe MrBeast është bërë virale në Twitter
E gjitha nisi kur MrBeast postoi në Twitter duke pyetur Elon Musk nëse ai dëgjon muzikë teksa punon. Shumë njerëz u përgjigjën duke thënë se "dhe Elon njeri është", ose fraza të tilla të përngjashme. Gjithsesi, vetë "zoti Tesla"i ktheu…
Animal Crossing mund Genshin Impact & Fortnite si loja më e postuar në Twitter në 2020
Twitter ka lëshuar një numër të statistikave të lidhura me lojërat dhe rezulton se Animal Crossing: New Horizons ishte loja më e postuar për Twitter në vitin 2020. Duke postuar në blogun e tyre zyrtar, gjigandi i mediave sociale detajoi…
MrBeast po humbet “shumë para” në kanalin kryesor të YouTube
Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson ka qenë në YouTube që nga viti 2012, por në vitet e fundit ka shpërthyer popullariteti i tij në këtë faqe, aktualisht në mbi 50 milion subs vetëm në kanalin e tij kryesor, së bashku me 13…