Tag: tanjiro

Demon Slayer zbulon trailer e parë të Season 3
Pas përfundimit të transmetimin të sezonit të dytë, Demon Slayer njoftoi se Season 3 i serisë ishte duke u punuar dhe se do të vinte së shpejti. Dhe tashmë studio e animacionit, Ufotable ka sjellë një trailer mbi Season 3…
Demon Slayer zbulon se si demons janë krijuar
Demon Slayer kohët e fundit shfaqi Tanjiro dhe miqtë e tij duke mposhtur demonët e Entertainment distric arc, duke u prerë kokat vëllezërve e motrave të këqija të Gyutaro dhe Daki. Me një sezon të tretë të konfirmuar tashmë nga…
Kur do të publikohet sezoni 3 i Demon Slayer?
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba është një serial që shfaqet një herë në jetë. Seriali ka thyer pothuajse çdo rekord shitjesh, pavarësisht nëse flasim për anime apo manga. Për momentin, të gjithë sytë janë te sezoni i dytë, pasi episodi…
Sezoni 2 i Demon Slayer zbulon formën e re të Tanjiro
SPOILER ALERT Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba zbuloi një formë të re të Tanjiro Kamado në episodin më të ri të serialit! Sezoni i dytë po përgatitet për finalen e tij të madhe, dhe kjo do të thotë se duhej…
Demon Slayer lançon formën e vërtetë të Dakit
SPOILER ALERT Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ka zbuluar formën e vërtetë të Dakit me një transformim surprizë në episodin më të ri të serialit! Sezoni i dytë tani ka arritur në pikën kulmore të arc Entertainment District nga seria…
Demon Slayer sjell një teknikë të fuqishme të Tanjiro
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ka zbuluar mënyrën se si Tanjiro Kamado do të përdorë teknikën e tij më të fortë dhe më tërrezikshme deri më tani, Hinokami Kagura. Që kur Tanjiro e kishte përdorur teknikën në luftën kundër Ruit…
Demon Slayer sjell në aksion Tengen me episodin e fundit
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba më në fund solli Sound Hashira, Tengen Uzui, në skenë në momentet e fundit të episodit më të ri! Sezoni i dytë i serialit po bëhet interesant pasi arc Entertainment District ka arritur një fazë…
Studio e Demon Slayer do të sjellë një anime të re
Ufotable ka bërë bujë në titujt kryesorë falë adaptimit të saj anime të Demon Slayer, i cili shpejt është bërë një nga serialet më të mëdha Shonen në mbarë botën dhe duket sikur studioja e animacionit do të publikojë një…
Demon Slayer e vendos Tanjiro në një betejë goxha të rrezikshme
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ka nisur betejën e shumëpritur midis Tanjiro Kamado dhe demonit të Upper Rank, Daki në episodin më të ri të serialit! Anime tani ka disa episode në Entertainment District arc dhe kjo do të thotë…
Këto janë manga më të shitura gjatë viteve të fundit
Me avancimin e internetit, shitjet e mangave kanë qenë në gjendje të rriten ndjeshëm pasi tregjet e reja janë në gjendje të zhyten në disa nga seritë më të mëdha në mënyra që nuk mund t'i bënin më parë. Tani,…