Tag: streamer

Twitch streamer shpërthen në acarim gjatë një ndeshje të WOW
World of Warcraft përmban disa nga betejat më të mëdha të boss në lojëra. Për një transmetues Twitch, WoW grind ishte e tepërt. Çdo lojtar i World of Warcraft është përballur me misione të pakapërcyeshme. Edhe brenda guilds-ave më të…
Dikush i vendos zjarrin shtëpisë së streamer-es Amouranth
Sulmet, në të cilat njerëzit raportojnë me keqdashje një krim të zhvilluar në vendbanimin e dikujt tjetër, për fat të keq janë bërë një rrezik i zakonshëm për streamers e njohur. Ka edhe lloje të tjera kërcënimesh. Në vitin 2018,…
“Mos u bëni një Streamer në Twitch” – xQc
Felix "xQc" Lengyel është një nga streamer më të mëdhenj të Twitch.Në platformë, xQc ka bërë miliona. Sidoqoftë, ai nuk rekomandon ndjekjen e ëndrrës “Twitch”, veçanërisht nëse nuk keni një plan rezervë. Pse? Sepse ka shumë mundësi që nuk do…
Fansi guxon t’i shkruajë Pokimane por nuk shkon siç duhet
Si një nga streamer dhe influencer më të njohur, Imane 'Pokimane' Anys merret me shumë mesazhe nga fansat që duan të jenë në një lidhje me të. Nëse do të më duhej të hamendësonim, shumica e mesazheve që ylli i…
Pokimane më në fund i përgjigjet pyetjes më të madhe rreth saj
Streamer e njohur nga Twitch, Imane "Pokimane" Anys kohët e fundit pranoi se do të takohej me një fans, edhe pse vetëm nëse situata kishte kuptim për të. Prandaj, mos nxitoni ende në DM -të e saj. Ky ishte një…
Një streamer në Twitch ndeshet me hajdutët ndërkohë që ishte live
Streamer e Twitch shpesh duhet të jenë të përgatitur për t'u marrë me ngjarje të papritura. Ashtu si TV, ekziston një mundësi e  vërtetë që diçka, ose disa gjëra, të shkojë shumë keq kur jeni drejtpërdrejt në kamera.  Për fat të…
Amouranth argumenton se suksesi në Twitch nuk është i lehtë për femrat
Kaitlyn "Amouranth" Siragusa, një streamer në Twitch, ka qenë gjithmonë e diskutueshme dhe ajo kohët e fundit është përballur me shumë reagime për hot tub streams-at e saj. Komuniteti i streaming ka tallur Amouranth dhe disa të tjera femra në…
Valkyrae shpjegon pse po largohet nga shtëpia e Pokimane
Rachel ‘Valkyrae’ Hofstetter po kërkon të largohet nga shtëpia që ndan me kolegët e tjerë Imane ‘Pokimane’ Anys dhe Janet ‘xChocoBars’ Rose. Në një transmetim të fundit ajo zbulon arsyet pse po merr këtë vendim. Valkyrae ka gati një vit…
Cheater i Valorant “Solista” bëhet ban gjatë live stream
Radiant është niveli më i lartë në spektrin konkurrues të Valorant. Arritja e Radiant padyshim që kërkon një sasi të madhe aftësish, lojërash dhe praktikë të qëndrueshme. Sidoqoftë, duket sikur një streamer i njohur i Valorant mori një rrugë të…
Amouranth bëhet streamer më e madhe femër duke kaluar Pokimane
Twitch është një prej platformave më të mëdha streaming ku çdo gjë mund të ndryshojë fare lehtë. Një rast i tillë së fundmi është Amouranth e cila është streamer më e madhe femër në Twitch duke kaluar shumë femër të…