Tag: stream

Pokimane njofton Hot Tub Stream për ditëlindjen e saj të 25-të
Pokimane është një ndër streamer më të famshme dhe sigurisht më popullore femër. Së fundmi ajo ka njoftuar se do të sjellë së shpejti një hot tub stream me rastin e një ngjarjeje speciale duke mbledhur goxha vëmendje. Nëpërmjet një…
Pokimane zbulon mesazhet kërcënuese nga banned viewers
Të jesh një streamer femër mund të jetë e vështirë pasi shumë prej tyre janë ngacmuar ose janë bërë "stalk". Imane ‘Pokimane’ Anys është streamer-ja më popullore femër në Twitch, e cila me sa duket ka marrë shumë mesazhe shqetësuese.…
Shroud zbulon si të jesh i suksesshëm në Twitch
Ylli i Twitch-it, Michael "Shroud" Grzesiek ndan me fansat që janë të rinj në streaming këshilla se si të bëjnë një kanal të suksesshëm. Streaming është diçka që është në rritje me kalimin e kohës. Website të tillë si Twitch,…
Meyers Leonard u tërhoq nga ekipi i basketbollit dhe sponsorët pasi përdori turmë antisemitike gjatë stream-it të Call of Duty

Videot e lojtarit të NBA-së dhe streamer-it të Twitch, Meyers Leonard, duke përdorur një turmë antisemitike gjatë stream-it të Call of Duty u bënë virale kohët e fundit, duke e bërë atë të kërkonte falje. Që atëherë, ekipi i tij…

Valkyrae po i bashkohet serverit të GTA Online NoPixel RP
Streamer-a të famshëm po i bashkohen së fundmi serverit të GTA Online NoPixel roleplay dhe një prej tyre është lojtarja e famshme Valkyrae. Serveri i Grand Theft Auto Online NoPixel roleplay ka bashkuar shumë streamer-a të famshëm deri më sot…
Mizkif thotë se Pokimane dhe Alinity kanë marrë “qindra kërcënime me vdekje”
Mizkif foli për vështirësitë që kalojnë femrat që bëjnë stream, duke përfshirë ngacmimet nga fansat tepër të fiksuar dhe pretendoi se Pokimane dhe Alinity kanë marrë "qindra kërcënime me vdekje". Të qenit një streamer i famshëm, ka problemet e veta…
Netflix blen filmin e ri të Liam Neeson me një marrëveshje rekord-thyese
Irlandezo-veriori, Liam Nelson mund të planifikojë të tërhiqet nga filmat aksion në një të ardhme jo shumë të largët, por ka ende një rrymë të qëndrueshme filmash të rinj nga ai për t'u shijuar para se të ndodhë kjo. Akoma…
GameON Albania nis partneritetin me platformën e re streaming, Trovo
Së fundmi, GameON Albania ka vendosur që të nisë partneritetin me platformën e re streaming të quajtur Trovo. Por çfarë është Trovo dhe cili është bashkëpunimi që GameON Albania ka me këtë platformë streaming?! Trovo është një platformë transmetuese për…
Amouranth zbulon si streamer-et femra të Twitch marrin shumë shikues
Streamer-ja e diskutueshme e Twitch, Kaitlyn "Amouranth" Siragusa ka zbuluar një sekret për të marrë shikuesit. Por funksionon vetëm nëse jeni një streamer femër. Amouranth po rrinte me Devin Nash gjatë një stream IRL, duke iu përgjigjur pyetjeve nga partneri…
Streamer-ja indiefoxx bëhet ban në Twitch për nuditet
Streamer-ja Indiefoxx është bërë ban në Twitch pasi ka shkelur politikën e nuditetit dhe pamjes që përcakton kërkesat minimale për veshjet në streams. Twitch e mori vendimin disa orë pasi një klip i jakenbake komentoi veshjen e saj ndërsa bëhej…