Tag: star wars

EA nuk do e ulë ritmin me lojërat e Star Wars, pavarësisht se ka humbur ekskluzivitetin
Në janar, Disney njoftoi se Lucasfilm Games do të ishte shtëpia zyrtare e të gjithë lojërave të ardhshme të Star Wars, diçka kjo që vuri shumë pikëpyetje në liçensën ekskluzive të Electronic Arts për të. Kjo pyetje u përgjigj ditën…
Giveaway i Battlefront 2 në Epic Store bën crash serverat e lojës
Aktualisht mund të merrni falas Star Wars: Battlefront 2 përmes Epic Games Store "Një numër i pabesueshëm i lojtarëve na janë bashkuar gjatë javës sonë të Epic Games Store dhe ne po krijojmë servera të rinj për t'ju mirëpritur të…
Pavarësisht humbjes së ekskluzivitetit, EA do të vazhdojë të sjellë lojëra Star Wars
Humbja e ekskluzivitetit nuk e ndalon EA të sjellë më shumë lojëra Star Wars Gjatë vitit 2013, Electronic Arts dhe Disney ranë dakord që EA të kishte ekskluzivitetin për të sjellë në treg lojë të Star Wars deri më vitin…
Shkoni dhe shkarkoni Star Wars Battlefront 2 falas në Epic Store
Star Wars Battlefront 2, një nga gjërat e mira që ka dalë nga partneriteti ekskluziv i EA me Disney, tani është falas për javën në Epic Games Store. Celebration Edition përfshin lojën bazë dhe të gjithë përmbajtjen e personalizimit të…
Një lojë open-world e Star Wars është në zhvillim nga Ubisoft
Lucasfilm Games shkuan në Twitter për të ndarë që Ubisoft Massive do të marrë detyra zhvillimi, por ende nuk dihet shumë për këtë lojë të ardhshme Star Wars. Thënë kjo, një intervistë në StarWars.com zbulon se drejtori i The Division…
Among Us vs. Fall Guys vjen si mod në Star Wars Battlefront 2
Lufta galaktike civile ka shpërthyer përsëri por tashmë pak më ndryshe Fall Guys në fillimet e veta pati një popullaritet tepër të madh por i cili u rrëzua papritmas nga Among Us e cila tashmë ka thyer shumë rekorde. Por…
Aktori i Darth Vader, David Prowse, vdes në moshën 85-vjeçare
David Prowse, aktori që ka luajtur Darth Vader në filmin origjinal të Star Wars ka vdekur në moshën 85-vjeçare. George Lucas i kërkoi Prowse të bënte audicionin për Star Wars pasi pa aktorin 6ft6 në filmin e 1971 të Stanley…
DLC Star Wars në Minecraft sjell Baby Yoda dhe shumë gjëra të reja
Star Wars dhe Minecraft sjellin një crossover nëpërmjet DLC së fundit në Minecraft Së fundmi Mojang na surprizon me DLC e re që ka sjellë për lojtarët e Minecraft. DLC më e fundit e quajtur Star Wars sjell për lojtarët…
Star Wars Jedi: Fallen Order është loja e dytë më e shitur e vitit të kaluar
Jedi: Fallen Order është loja e dytë më e shitur e 12 muajve që çojnë deri në tetor, të paktën në SHBA, sipas grupit të shitjes NPD. Lista renditet sipas shitjeve në dollarë dhe përfshin vetëm shitjet e plota të…
Star Wars: The Mandalorian ka marrë një opening anime
Së fundmi një fans ka krijuar për The Mandalorian një opening anime të inspiruar nga anime e famshme Cowboy Bebop Sezoni I dytë I Star Wars: The Mandalorian do të vijë për disa ditë në Disney + dhe një fans…