Tag: Social Media

Twitter ‘Circle’ limiton postimet tek shokët e ngushtë
Në të ardhmen, mund të mos ju duhet të postoni në Twitter për të gjithë ndjekësit tuaj. Twitter po teston një veçori "Circle" që ju lejon të kufizoni postimet në Twitter në një grup prej 150 personash. Është një veçori…
Çfarë do të thotë “W” në TikTok?
Ndërsa shfletoni TikTok ose platforma të tjera të mediave sociale, mund të keni hasur në termin 'W' të përdorur në një sërë kontekstesh, por çfarë do të thotë në të vërtetë? Këtu është gjithçka që duhet të dini. TikTok është…
TikTok është aplikacioni më i shkarkuar në 2022 duke kaluar Instagram
TikTok ishte aplikacioni më i shkarkuar në tre muajt e parë të 2022, duke arritur të mposht Instagramin në vendin e parë. Brenda viteve të fundit, TikTok është rritur dhe është bërë një nga aplikacionet më të njohura të mediave…
Elon musk blen Twitter për 44 miliardë dollarë?!
Twitter njoftoi se "ka hyrë në një marrëveshje përfundimtare për t'u blerë nga një njësi ekonomike në pronësi të plotë të Elon Musk, për 54.20 dollarë për aksion në para të gatshme në një transaksion me vlerë rreth 44 miliardë…
Elon Musk përmend tender në një postim në Twitter
Twitter, gjigandi i mediave sociale që vazhdon të magjepsë botën më të gjerë financiare mes rritjes së aksioneve në një ofertë për blerje, tani mund të duhet të përballet me një ofertë tenderi nga Elon Musk, CEO i Tesla. Në…
Si të ndryshojmë username në Instagram
Nëse jeni të mërzitur nga username juaj aktual në Instagram, mund të zbuloni se dëshironi ta ndërroni atë, dhe për fat të mirë, procesi është shumë i thjeshtë. Ja se si ta bëni atë. Edhe pse TikTok është bërë një…
Si të shtoni një NFT si foto profili në Twitter
Shpërthimi i NFT-ve gjatë vitit të kaluar ka bërë që shumë kompani të integrojnë ato në sistemin e tyre dhe Twitter është më i fundit. Kompania e mediave sociale kohët e fundit njoftoi se tani mund të shfaqni një NFT…
Elon Musk pretendon të blejë plotësisht Twitter
Twitter, një nga kompanitë më të mëdha të mediave sociale në planet, tani është gati të bëhet pjesë e perandorisë së biznesit në rritje të Elon Musk, sipas tendencës së mbledhur nga zhvillimet e fundit. Si një rifreskim, CEO i…
Twitter jep shenja të një “Edit button”
Twitter ka njoftuar zyrtarisht se po lançojnë një buton editimi pas vitesh që përdoruesit kërkojnë mundësinë për të modifikuar postimet e tyre në platformë. Pra, në fund të fundit nuk ishte një shaka e 1 prillit. Që nga fillimi i…