Tag: rtx 3090 ti

Dikush porositi një RTX 3090 Ti nga Amazon dhe i sollën rërë
Ky Gamer brazilian Maurício Takeda zbuloi se GeForce RTX 3090 Ti nga Amazon ishte zëvendësuar nga një tas me rërë. Me çmimet e GeForce RTX 3090 Ti që tani bien shumë poshtë pas rënies më të fundit në vlerën e…
RTX 3090 Ti lançohet më 29 Mars së bashku me review
Thashethemet nga forumet Chiphell ishin të vërteta. NVIDIA tani po planifikon të prezantojë dhe lançojë RTX 3090 Ti më 29 mars. Në fakt, vlerësimet e produkteve, duke përfshirë modelet custom, do të publikohen gjithashtu në të njëjtën ditë. NVIDIA ndau…
Nvidia prezanton zyrtarisht RTX 3090 Ti
Për të nisur CES, Nvidia njoftoi GPU-në e saj më të re, RTX 3090 Ti. Karta e re grafike ka 24 GB GDDR6x VRAM me 21 Gbps, gjë që e bën atë më të shpejtë se RTX 3090. Gjatë një…