Një patentë e re konfirmon detaje të gameplay-it të GTA 6 Online
Një patentë e re e krijuar nga Rockstar Games ka sugjeruar drejt GTA 6 Online mode, si një expansion i asaj çfarë kemi tani në GTA Online. Teksa fansat kanë qenë duke kërkuar brenda GTA V dhe GTA Online për…
Ky dataminer i RDR 2 gjen file të lidhura me GTA 6 në lojë
Një dataminer thotë se ka zbuluar referenca për parachuting në filet e Red Dead Redemption 2, që mund të lidhen me GTA 6. Ky postim në formumin e GTA nga rollschuh2282, që u postua edhe në Reddit, ishte një screenshot…
Spekulimet për GTA 6 Vice City rriten pas kësaj easter egg në Cayo Perico
Lojtarët e GTA Online kanë zbuluar një easter egg të re në Vice City pas update-it të Cayo Perico. Kjo i ka drejtuar shumë njerëz të spekulojnë se kjo është një shenjë që GTA 6 do të vijë së shpejti.…
Falë përdoruesve të Steam, RDR 2 është loja e vitit për 2018,2019 dhe 2020
Red Dead Redemption 2 është një lojë fantastike. Disa mund të thonë se ishte loja më e mirë për 2018, vitin kur u lançua origjinalisht për PlayStation 4 dhe Xbox One. Në disa raste të tjera është vlerësuar si loja…
Ky leaker i Rockstar pret të gjitha shpresat për GTA 6
Një ish burim i brendshëm i Rockstar ka fikur të gjitha spekulimet për mundësinë e ardhjes së GTA 6 së shpejti. Kjo mes thashethemeve të vazhdueshme se zhvilluesit mund të jenë duke punuar me diçka. Disa fansa shpresuan se 2020…
Lojtarët e GTA Online paralajmërohen për një exploit që kërcënon privatësinë e tyre
Modders të GTA Online janë duke e shkatërruar plotësisht eksperiencën për lojtarët e tjerë, duke përdorur një exploit për të aksesuar informacionet e tyre personale, DDos ose edhe SWAT. Bota e GTA Online zakonisht është mjaft paqësore. Përdoruesit punojnë së…
GTA 6: Rockstar flet për planet e lojërave Single-Player
Zhvilluesit e Rockstar kanë konfirmuar se po përpiqen të fokusohen në "elemente single-player" në lojëra si Grand Theft Auto, teksa lojtarët po presin për hyrjen e ardhshme të kësaj serie. Pas lançimit të Cayo Perico në GTA Onine, zhvilluesit e…
Çfarë mendojnë lojtarët e GTA Online për Cayo Perico Heist
Update-i i GTA Online Cayo Perico Heist erdhi para pak ditësh në lojë dhe lojtarët kanë qenë boll të zënë duke luajtur atë që Rockstar e ka klasifikuar si: "update-i më i madh ndonjëherë". Le të shohim se çfarë mendimi…
Red Dead Online vjen si lojë më vete në datë 1 dhjetor
Deri në 21 dhjetor do të kushtojë $5. Rockstar Games do shkëpusë pjesën multiplayer të Red Dead Redemption 2. Nga data 1 dhjetor, Red Dead Online do të jetë e disponueshme si një lojë më vete, përmes PlayStation Store, Microsoft…
Cayo Perico Heist, misioni më i madh deri më tani në GTA Online, do të vijë në 15 dhjetor
Mund ta luani këtë heist solo për herë të parë. Muajin e ardhshëm, Cayo Perico Heist do të vijë në GTA Online. E përshkruar si "paketa më e madhe, e guximshme dhe me më shumë aksion" e shtuar ndonjëherë në…