Zhvilluesit e Cold War reagojnë ndaj fansave që loja po i prish Xbox Series X
Pavarësisht se sapo u lançua Xbox Series X, lojtarët e Black Ops - Cold War thuhet se kanë hasur disa bugs që madje thuhet se i kanë prishur plotësisht harduerin Nëse po luani në Xbox Series X dhe vëreni disa…
4 këshilla se si të përmirësoheni në Apex Legends
Këto katër këshilla nga zhvilluesit e Apex Legends do t’iu ndihmojnë të përmirësoheni në lojë Teksa shumë gjëra të reja po vijnë në Apex Legends, lojtarët e rinj po e gjejnë të përshtaten. Edhe pse Apex Legends përdor SBMM (skill-based…
Pse klientët po marrin ushqim maceje në vend të PS5?
Ardhja e ushqimit të maceve ose oriz në vend të PS5 ka ngritur shqetësime të mëdha nga klientët e Amazon UK Shumë prej klientëve të Amazon UK kanë shprehur shqetësime të ndryshme në lidhje me dërgesën e tyre të PlayStation…
Dikush i blen mikut të tij një PS5 në mënyrë që ata të luajnë bashkë
Pasi mori vesh që miku i tij i ngushtë nuk mund të merrte një PS5, ai ia bën dhuratë një të tillë Siç të gjithë e dini, kërkesa e madhe për PlayStation 5 ka bërë që në këto momente të…
Chadwick Boseman ka një homazh prekës në Spider-Man: Miles Morales
Pasi të mposhtni lojën, e cila do t'ju marrë rreth 8-10 orë, titrat e fundit të lojës do të dalin. Homazhi lexon: "Në kujtimin e dashur për një mbret fisnik, Chadwick Boseman. Nderi, forca dhe dhembshuria e tij do të…
Komuniteti i Hearthstone është i acaruar me sistemin e ri të rewards
Ajo që filloi si paranojë e supozuar nga komuniteti është bërë zemërim i mbështetur matematikisht nga njerëz të zgjuar në Reddit, zemërim aq i madh sa tërhoqi disa nga emrat më të mëdhenj të Hearthstone, përfshirë Octavian "Kripparian" Morosan. Battle…
Controllers të PS5 tashmë po vijnë pa butonin X
Më poshtë mund të shihni një controller DualSense të ndryshëm nga të tjerët: ai ka një buton trekëndëshi me kokë poshtë në vend të butonit të tij X. Ky gabim i çuditshëm i prodhimit u postua në Reddit nga TalentedTortoise. Funksionon…
Propozimet e martesës me PS5 nuk kanë fund
Kur mund të jetë periudha më e mirë për të plasur pyetjen e një propozimi martese? Ndoshta për Krishtlindje. Edhe Viti i Ri është i veçantë. Gjithsesi, sipas Reddit, lançimi i PlayStation 5 duket të jetë edhe më perfekt. Shumë…
Zbulohet ekipi i çmendur i Erling Haaland në FIFA 21 Ultimate Team
Ylli i Borussia Dortmund, Erling Haaland ka zbuluar skuadrën e tij të FIFA 21 Ultimate Team, dhe duket absolutisht e paprekshme Skuadra e sulmuesit norvegjez u postua në Reddit, dhe ai ka luajtur lojën së bashku me shokët e tij…
“Season 3 do të jetë edhe më i madh se Season 2” sipas zhvilluesve të Fall Guys
Duke komentuar në Reddit, një anëtar i ekipit të komunitetit të lojës thotë se plani është që sezoni i tretë të japë më shumë nga gjithçka që është në sezonin e dytë aktual. "Ekipi është i bindur se Season 3…