Netflix premton se do të sjellë një film të ri çdo javë
Netflix e nis “fuqishëm” vitin 2021 Netflix është një prej platformave më të mëdha në botë në të cilat mund të shikoni një shumëllojshmëri të madhe filmash, serialesh dhe sigurisht anime. Së fundmi Netflix ka bërë një deklaratë në të…
Seria e animuar The Witcher: Nightmare of the Wolf ka zbuluar detaje të reja
Mos u shqetësoni për vonesën e sezonit të dytë pasi The Witcher i ka marrë masat Dëmtimi që Henry Cavillv pësoi bëri që sezoni I dytë i The Witcher nga Netflix të vonohet. Por fatmirësisht, disa spin-off të the Witcher…
A duhet që Netflix të fokusohet tek Anime?
Pse po ndodh kjo gjë dhe cilat janë pasojat? Shumë prej TV Show që Netflix do të sillte gjatë këtij viti janë anuluar për shkak të pandemisë së krijuar nga COVID-19. Gjithashtu kjo gjë ka bërë që Netflix ta përqendrojë…
Netflix reagon ndaj presionit të qeverisë britanike për The Crown
Ndërhyrja e Ministrit të Kulturës së Britanisë së Madhe përsa i përket serialit të Netflix, The Crown, u provokua në sezonin e katërt të tij. Në këtë segment flitet për periudhën kur Princesh Diana jetonte në pallatin mbretëror. Specifikisht, ministri…
Ku mund ta ndiqni sezonin e katërt të Attack on Titan?
Sezoni i fundit i Attack on Titan ka nisur dhe ne do t’iu sjellim website se ku mund ta shikoni atë Pas kaq shumë kohë pritjeje sezoni i katërt dhe i fundit i Attack on Titan ka nisur të transmetohet…
Activision padit Netflix për “vjedhjen” e shefit të tyre financiar
Në Janar të vitit 2019, Activision-Blizzard përfundoi kontratën e zyrtarit të saj kryesor financiar, Spencer Neumann. Activision nuk tha pse Neumann u pushua nga puna, vetëm se ishte një "kauzë e palidhur me raportet financiare të kompanisë ose kontrollet dhe…
The Witcher 2 ndalon xhirimet për shkak të infektimeve me COVID-19 në staf
...f*ck. Xhirimet e Season 2 në The Witcher të Netflix janë ndaluar, pasi disa anëtarë të stafit kanë dalë pozitiv me Covid-19. Kjo është hera e dytë që puna me sezonin e dytë ndalohet për shkak të pandemisë. Katër njerëz…
Këto janë anime që do të vijnë në Netflix gjatë vitit 2021
Përveç filmave dhe serialeve, Netflix do të sjellë gjithashtu shumë anime gjatë vitit 2021 Thermae Romae Novae Thermae Romae Novae është një seri anime e bazuar në manga me të njëjtën emër. Kjo anime flet për Lucius Modestus i cili…
Netflix shpall një serial të Assassin’s Creed
Netflix njoftoi dje një seri të re live-action bazuar në ekskluzivitetin e njohur të Assassin's Creed nga Ubisoft. Përveç një imazhi jashtëzakonisht të shkurtër në formë teaser-i, Netflix zbuloi se Jason Altman dhe Danielle Kreinik të Ubisoft do të shërbejnë…
JoJo’s Bizarre Adventure: Thus Spoke Kishibe Rohan do të vijë në Netflix
Më në fund fansat e JoJo’s Bizarre Adventure do të munden të shohin spin-off Thus Spoke Kishibe Rohan në Netflix Seria speciale OVA e JoJo’s Bizarre Adventure spin-off, Thus Spoke Kishibe Rohan do të vijnë në Netflix. E ndarë në…