Tag: mugen train

Fansat e Demon Slayer ishin të emocionuar të shihnin Rengoku përsëri në sezonin 2
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba është kthyer, dhe është më mirë se kurrë. Anime e suksesshme ka bërë një rrugë të gjatë që kur sezoni i saj i parë doli drejtpërdrejt, dhe rikthimi i saj gjatë javës la miliona fansa…
Ja se çfarë mund të sjellë Season 2 në Demon Slayer
Një trailer i ri është lançuar së fundmi për Demon Slayer i cili na sjell më shumë informacione se çfarë do të sjellë Season 2 i serisë. Në trailer mund të shohim një përmbledhje të ngjarjeve të mëparshme gjatë Season…
Traileri i ri i Demon Slayer Season 2 konfirmon datën e nisjes
Demon Slayer është pothuajse përsëri për sezonin e saj të dytë, por para se anime të kthehet do të marrë një arc të shkurtër që kthen filmin Mugen Train me shtatë episode. Ky arc do të fillojë më 10 Tetor,…
Sezoni 2 i Demon Slayer njofton një episod special për një orë
Sezoni i dytë i Demon Slayer pritet të mbërrijë muajin tjetër, por para se seriali Shonen të vazhdojë me arc më të ri të Entertainment District Arc. Do të ripërsëritet historia e Mugen Train, me një episod një orësh që…
Ky është cosplay më i bukur i Nezuko Kamado nga Demon Slayer
Një make up artist mjaft e talentuar e quajtur Jesserly u shndërrua në Nezuko Kamado të Demon Slayer për cosplay-in e saj të parë jo-origjinal, dhe rezultati përfundimtar dukej aq i mirë sa që u bë shumë i famshëm në…
Si na përgatit Demon Slayer: Mugen Train për sezonin e dytë
Demon Slayer: Mugen Train më në fund ka ardhur në shumë kinema janë Japonisë duke thyer rekorde të ndryshme dhe duke treguar aventurën më të fundit të Tanjiro bashkë më miqtë e tij. Por cfarë informacioni na jep filmi i…