fbpx
Kush është Ninja? Çdo gjë që duhet të dini për të.
Net Worth-i, setup-i i stream-it, jeta e tij e hershme dhe më shumë. Tyler 'Ninja' Blevins referohet shpesh si gamer-i më i famshëm në botë. Dikur si një ish lojtar profesionist i Halo për skuadra si  Cloud9, Team Liquid dhe…
Shefi i Gears 5 adreson shqetësimet për microtransactions
"Nuk kemi shkop magjik këtu..." Loja e re ekskluzive e Microsoft, Gears 5, u lançua në shtator dhe le të themi që pati një lançim shumë të mirë. Gjithsesi, jo të gjithë janë të lumtur me lojën, pasi shqetësimet me…
Këto janë lojërat e tetorit për Xbox Games With Gold
Ka ardhur ajo koha sërish që Microsoft të njoftojë lojërat e tetorit për Xbox Games With Gold. Këto konsistojnë në 4 lojëra të ndryshme që abonentët e Xbox Live Gold shkarkojnë dhe luajnë falas çdo muaj. Për tetorin kemi të…
Minecraft është zyrtarisht më e madhe se Fortnite, Roblox dhe GTA V
Mbi 112 milion përdorues bëjnë log-in në Minecraft çdo muaj. Debati ka marrë fund: Minecraft është më e madhe se Fortnite. Dhe se Roblox. Dhe se GTA V. Kjo sipas intervistës më të fundit mes Helen Chiang, kreu i studios…
Gears 5 ja kaloi Fortnite në Xbox, por shifrat në Steam nuk janë mirë
Microsoft ka filluar të përshtatet mjaft mirë me idenë e multi-platformave përsa i përket sektorit të tij të gaming. Të gjitha lojërat e kompanisë tashmë kanë ardhur në PC bashkë me versionin për konsola. Gears 5 erdhi edhe në platformën…
Ninja hedh shenja drejt një bashkëpunimi të madh me Microsoft
A mund të ketë ky bashkëpunim lidhje me Halo? Streamer-i Tyler 'Ninja' Blevins, i cili kaloi në Mixer më herët gjatë gushtit, po hedh tashmë shenja drejt një lajmërimi të madh me Microsoft. Lëvizja e Ninja drejt Mixer surprizoi shumë njerëz,…
Këto janë lojërat falas të shtatorit në Xbox Games With Gold
Microsoft ka sjellë lojëra të këndshme këtë muaj. Pak pas njoftimit të lojërave falas të shtatorit për PlayStation Plus, erdhi njoftimi për lojërat falas që do të vijnë në muajin përkatës për Xbox Games With Gold. Microsoft edhe ka sjellë…
Xbox Scarlett pretendon ta shkatërrojë PS5 përmes këtij detaji
Xbox thekson një frame rate shumë të lartë Jemi në një pikë të caktuar me konsolat e gjeneratës s ardhme ku gjërat vërtet po fillojnë të bëhen interesante. Përgjatë muajve të fundit kemi dëgjuar disa detaje mjaft intriguese mbi konsolat…
Ninja vjen me një bashkëpunim të ri
“Ninja x Adidas: Time in” Pak javë pasi Ninja la Twitch për t'ju bashkuar platformës streaming të Microsoft, Mixer, një bashkëpunim tjetër duket të jetë në horizont për të, këtë rradhë me një markë rrobash. Fansat në Mixer ishin të…
Gameplay nga Age of Empires 4 do të zbulohet në nëntor
Së shpejti pritet të konfirmohet dhe data e lançimit të lojës Më herët këtë vit, Adam Isgreen, drejtor kreativ i serisë Age of Empires, tha se Age of Empires 4 do të zbulohej gjatë këtij viti, me shumë mundësi në…