Tag: meta

NFT po vijnë në Instagram këtë javë
Instagram njoftoi disa kohë më përpara se ata do të suportonin NFT dhe gjithashtu do të përpiqeshin t’i përfshinin edhe në platformë. Dhe më në fund NFT po vijnë në Instagram këtë javë. Njoftimi vjen nga drejtuesi i Instagram, Adam…
Rusia do të ndërpresë aksesin në Instagram
Ndonëse Facebook është “limituar” në vend për më shumë se një javë, ndalimi nuk u shtri në Instagram. Agjencia shtetërore e lajmeve TASS raportoi më herët se ligjvënësit rusë kishin bërë thirrje që kjo të ndryshonte. Prokurori i shtetit thuhet…
Amouranth po krijon një Twitch meta të re
Steramer ikonë Kaitlyn 'Amouranth' Siragusa ka krijuar edhe një herë një meta të re në Twitch, duke vënë në përdorim të mirë shtatë shifrat që ajo shpenzoi për të blerë një pjesë të një kompanie topash plastike. Amouranth është një…
Krijuesi i PUBG do të sjellë Metaverse dhe NFT e veta
Së fundmi shumë kompani janë bërë pjesë e metaverse dhe NFT duke përshirë këtu kompani të mëdha si Twitter, Reddit, Facebook dhe më shumë. Dhe krijuesi i PUBG ka njoftuar se ka në plan të krijojë metaverse dhe NFT e…
Si të krijoni avatarin tuaj duke përdorur Instagram
Sot do t'ju tregojmë se si të krijoni Meta Avatarin tuaj duke përdorur aplikacionin Instagram si në iPhone ashtu edhe në Android. Në fakt është shumë e thjeshtë. Meta ju lejon të krijoni avatarin tuaj personal për përdorim në shërbime…
Facebook dhe Instagram mund të bllokohen?!
Së fundmi Meta ka “kërcënuar” përsëri se do të bllokojë platformat e saj, Facebook dhe Instagram, në Evropë. Por pse po ndodh kjo? A do të bllokohet Facebook, Instagram dhe platformat e tjera të Meta në Evropë? Ky njoftim ka…
Kompanitë po harxhojnë miliona në prona virtuale në Metaverse
Ndërsa shumica prej nesh ende nuk mund të përballojnë blerjen e një shtëpie në botën reale, investitorët po derdhin miliona dollarë për të blerë tokë virtuale në ato false. CNBC raporton se që kur Facebook bëri lëvizjen drejt shndërrimit në…
Facebook shpallet kompani më e keqe për 2021
Sipas një sondazhi të kryer së fundmi, Facebook e cila së fundmi ka ndryshuar emrin në Meta është shpallur kompania më e keqe për vitin 2021. Sondazhi i kryer është bërë nga Yahoo Finance i cili e kryen këtë sondazh…
Prindërit do të kenë mundësinë të kenë më shumë kontroll në Instagramin tuaj
Instagram do të vendosë veçori të reja të kontrollit në platformën e tij në mars, ka njoftuar kreu i shërbimit Adam Mosseri në një postim në blog. Këto veçori do të lejojnë prindërit dhe kujdestarët të shohin se sa kohë…