Tag: marvel

Sezoni i dytë i Loki do të xhirohet këtë verë
Sezoni i parë i Loki na la në një cliffhanger të madh pasi Loki dhe Sylvie thyen rrjedhën e kohës duke vrarë He Who Remains, dyshja e gjen veten përgjegjës për shkatërrimin e mundshëm të çdo gjëje. Pra, nëse e…
Doctor Strange 2, “filmi më i pabesueshëm i Marvel”
Vala e parë e reagimeve ndaj Doctor Strange In The Multiverse Of Madness ka mbërritur dhe duket sikur Marvel ka një tjetër sukses të madh në duart e saj Kur e pamë për herë të fundit Doctor Strange, ai po…
Venom 3 dhe Ghostbusters 4 njoftohen nga Sony
Sony Pictures ka njoftuar vazhdimet e disa prej ekskluziviteteve të saj më të mëdha. Një film i tretë Venom dhe një vazhdim i Ghostbusters: Afterlife tani janë në punë, tha kompania gjatë CinemaCon. Filmat Venom, edhe pse jo domosdoshmërisht të…
Marvel dhe Fortnite sjellin një crossover të ri
Së fundmi Marvel dhe Epic Games kanë sjellë detaje të reja mbi crossover e tyre më të ri. Por çfarë do të sjellë ky crossover midis Marvel dhe Epic Games? Nga informacionet që kemi, ky crossover nuk do të jetë…
Trailer i parë i Thor: Love and Thunder sjell plot surpriza
Pas një pritje goxha të gjatë, Thor: Love and Thunder na sjell trailer e parë të këtij filmi i cili na tregon mbi aventurat e reja të Thor të mbushur plot me surpriza. Trailer i ri i Thor: Love and…
Dy skine të reja falas nga Marvel vijnë në Fortnite
Fansat e superheronjve të lojës Battle Royale të Epic do të jenë në gjendje të marrin falas dy skine të reja Fortnite Marvel, së bashku me disa artikuj shtesë, si pjesë e ngjarjes së re comics me pesë pjesë Zero…
Flitet për ardhjen e Moon Knight në Fortnite
Edhe pse shumë njerëz me siguri presin me padurim debutimin e Moon Knight në Disney+ këtë javë, duket se heroi i Marvel mund të përfundojë gjithashtu në Fortnite në të ardhmen. Më shumë se çdo kompani tjetër, Marvel ka treguar…
Fortnite jep shenja të rikthimit të Wolverine
Fortnite duket se sapo ka dhënë shenja se së shpejti do të shtojë një skin të ri bazuar në personazhin e dashur të Marvel, Wolverine. Në chapter 2 të lojës Battle Royale të Epic, Wolverine iu bashkua Fortnite me një…
Razer prezanton Xbox controllers të rinj me temë Cpt. America
Në fund të filmit të vitit të kaluar The Falcon and the Winter Soldier në Disney+, Sam Wilson mori zyrtarisht rolin e Captain America, duke veshur modelin e tij ikonik të kostumeve nga comics. Adhuruesit e serisë së shpejti do…
Deadpool 3 do të drejtohet nga Shawn Levy
Që kur Disney bleu shumë nga pronat e Fox-, duke përfshirë të gjithë filmat e Marvel, një nga pyetjet më të mëdha në mendjet e fansave të Marvel ka qenë për fatin e Deadpool, një personazh me vlerësim të qartë…