Tag: manga

Dragon Ball zbulon pamjet e para nga manga e re
Dragon Ball Super: Super Hero ishte filmi anime i fundit që seria e Dragon Ball solli gjatë viteve të fundit. Dhe tashmë kjo seri ka vendosur që këtë vit të sjellë edhe një seri manga duke zbuluar pamjet e para…
Love is War zbulon detaje rreth filmit të ri
Kaguya-sama: Love is War sapo ka mbyllur serinë manga javën që kaloi por nuk mund të themi të njëjtën gjë edhe për anime. Dhe një lajm i mirë ka ardhur për fansat e serisë pasi një film i ri për…
Kapitulli 1064 i One Piece konfirmon vdekjen e dy personazheve
One Piece ka sjell së fundmi shumë aksion në manga dhe kapitulli 1064 i serisë na ka sjell informacione dhe detaje të rëndësishme ku ka konfirmuar gjithashtu edhe vdekjen e dy karaktereve të serisë. Fokusi kryesor i këtij kapitulli ka…
Naruto konfirmon arc e ardhshëm të Boruto
Sequel i Naruto, Boruto, ka qenë i zënë këto kohë me manga e cila ka sjellë disa përditësime të reja dhe me  anime që është në mes të arc të Kawaki’s Academy. Dhe sipas një raporti të fundit, Boruto: Naruto…
Kur do të vijë filmi anime i Black Clover
Black Clover është një seri goxha popullore për fansat e anime e cila përfundoi serinë anime gjatë vitit të kaluar duke njoftuar një film anime në prodhim. Dhe tashmë pas një pritje goxha të gjatë, është njoftuar se kur do…
Netflix Konfirmon vazhdimin e JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean
Episodet e reja të JoJo's Bizarre Adventure: Stone Ocean konfirmohen nga Netflix Netflix publikoi episodet më të reja të Stone Ocean në fillim të këtij muaji, më tej pas JoJo's Bizarre Adventure, ndërsa Jolyne u përpoq të shpëtonte jetën e…
Elden Ring do të sjellë së shpejti një manga
Elden Ring është një prej lojërave më të mëdha të këtij viti e cila u lançua në fillim të këtij viti dhe pati një sukses shumë të madh kudo në botë. Me mbi 16 milion kopje të shitura, Elden Ring…
Kur do të vijë My Hero Academia Season 6?
Anime e My Hero Academia është afër lançimit të Season 6 dhe së fundmi ka sjellë një trailer që na tregon më shumë rreth ngjarjeve dhe betejave që do të zhvillohen në sezonin e gjashtë të anime bashkë me një…
Konfirmohet më në fund One Punch Man Season 3
Pothuajse 3 vite pas përfundimit të Season 2 të One Punch Man, Season 3 i serisë është konfirmuar se do të vijë së shpejti. Çfarë dimë deri më tani për One Punch Man Season 3? E gjithë kjo gjë nisi…
Gjithcka që dimë mbi anime e Demon Slayer Season 3
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba është një serial që shfaqet një herë në jetë. Seriali ka thyer pothuajse çdo rekord shitjesh, pavarësisht nëse flasim për anime apo manga. Për momentin, të gjithë sytë janë te sezoni i dytë, pasi episodi…