Tag: manga

Attack on Titan zbulon origjinën e vërtetë të Titanëve (Spoilers)
Attack on Titan është drejt fundit dita ditës si në manga po ashtu edhe në anime. Kjo do të thotë se edhe përgjigjet e shumë pyetjeve që kemi po vijnë dhe njëra prej tyre është zbuluar së fundmi. Pyetja e…
One Piece tregon formën e re të Kaido
One Piece është një prej manga dhe anime e cila ka fituar një popullaritet të madh edhe pas kaq shumë kohësh. Së fundmi shumë ngjarje kanë ndodhur në kapitujt e fundit dhe Kaido tregon një formë të re të tijën.…
Fansat zbulojnë censurimin që i është bërë anime së Attack on Titan
Pavarësisht lançimit të anime gjatë vitit 2013, fansat e Attack on Titan zbulojnë censurimin e skenave të ndryshme që versioni anime ka pësuar Attack on Titan bëri debutimin e saj në anime gjatë vitit 2013 dhe menjëherë mori një popullaritet…
Dragon Ball Super tregon se sa i fuqishëm është bërë Goku
Së fundmi Goku ka arritur një fuqi që mund të sfidojë edhe zotat Kapitulli më i fundit i manga Dragon Ball Super tregon rrugëtimin e Goku dje se sa i fortë Goku është bërë dhe se çfarë niveli fuqia e…
Black Clover zbulon më shumë rreth trajnimit të Asta me fuqitë e tij të reja
Së fundmi manga e Black Clover zbulon më shumë detaje rreth Asta dhe fuqive të tij të reja Kapitulli më i fundit i Black Clover ka filluar të tregojë më shumë rreth trajnimit të Asta me fuqitë e tij të…
Attack on Titan mund t’iu ketë dhënë përgjigje disa enigmave
Kapitulli i fundit i manga së Attack on Titan mund t’iu ketë dhënë fansave përgjigje rreth disa pyetjeve të mëdha Attack on Titan ka qënë tema e diskutimit për një kohë të gjatë që prej lançimit të serisë si në…
Manga e Dragon Ball Super zbulon planet e saj për 2021
Çfarë ka në plan të sjellë manga e Dragon Ball Super gjatë javëve në vazhdim? Dragon Ball është një anime dhe manga më të famshme dhe më të ndjekura. Së fundmi janë publikuar detaje të reja rreth manga së Dragon…
Manga e Assassin’s Creed Valhalla do të vijë së shpejti nga krijuesi i Vinland Saga
Kjo manga do të jetë një histori e shkurtër ku do të përfshihen ngjarjeve nga Vinland Saga dhe Assassin’s Creed Valhalla Assassin’s Creed është loja më e fundit rreth vikingëve kurse Vinland Saga është një seri anime dhe manga  rreth…
Manga e Resident Evil do të vijë gjatë vitit 2021
Tokyopop do të nxjerrë gjatë vitit të ardhshëm manga e Resident Evil me rastin e 25 vjetorit të lojës Për të festuar përvjetorin e 25 të lojës, Tokyopop do të sjellë një manga OGN(Original Graphic Novel) të quajtur Resident Evil:…
Bëhet viral peticioni kundër Shonen Jump
Rritet numri i mbështetësve të peticionit online për të ndaluar promovimin e dhunës seksuale në revistën Shonen Jump Të gjithë lexuesit e manga kanë preferencat e tyre të cilat mund të shkojnë nga Bleach deri tek titujt si Kaguya-sama: Love…