Tag: Ludwig

Ludwig i përgjigjet Pokimane pasi ajo paragjykoi chat-in e tij
Ludwig 'Ludwig' Ahgren iu përgjigj Imane 'Pokimane' Anys pasi ai e dëgjoi atë duke tallur chat-in e tij në YouTube në stream, duke duartrokitur në mënyrë gazmore me chat-in e saj. Ludwig dhe Pokimane kanë qenë miq për disa kohë…
Ludwig akuzohet për manipulim të Streamer Awards
YouTuber-i Ludwig Ahgren fitoi Streamer of the Year në ndarjen e parë vjetore Streamer Awards gjatë fundjavës, por ai nuk dukej shumë i lumtur për këtë. Më 12 mars, Blaire "QTCinderella" priti Streamer Awards në Los Angeles, Kaliforni. U dhanë…
Ludwig shpjegon pse YouTubers e kanë punën më të lehtë se Twitch streamers
Gjatë një podkasti të fundit me Colin dhe Samir, streamer i njohur Ludwig shpjegoi pse YouTubers janë më të suksesshëm se streamers të Twitch me punët e përditshme të jetës, dhe kjo është për një arsye shumë specifike. Në nëntor…
Ludwig për pak sa nuk hapi një “Subathon 2.0”
Ludwig Ahgren,së fundmi një streamer në YouTube gati sa nuk hapi një "Subathon 2.0", duke bërë një stream me timer i cili behej reset me çdo donation. Ahgren u shfaq në kohën kryesore të streaming në mesin e vitit 2021…
Ja se sa para fiton Ludwig nga streaming
Streaming mund të jetë një profesion jashtëzakonisht fitimprurës, por shumë nga yjet më të mëdhenj të Twitch dhe YouTube janë të kuptueshëm hezitues për të zbuluar saktësisht se sa para fitojnë. Ludwig Ahgren duket të jetë një përjashtim, pasi YouTuber…
Ludwig shpjegon pse YouTube është më i mirë se Twitch për stream
Content Creator i njohur Ludwig Ahgren u dha fansave lajmin për lëvizjen e tij nga Twitch në YouTube, duke shpjeguar të mirat dhe të këqijat e shtëpisë së tij të re për stream. "Java e parë e YouTube ka qenë…
Ludwig bëhet prapë ban nga YouTube
Në rast se nuk e dinit, Ludwig Ahgren u largua nga Twitch për në YouTube pak ditë më parë. Streamer-i po ballafaqohej me të dyja platformat derisa iu desh të hidhte një monedhë, pasi vendimi ishte shumë i vështirë. Megjithëse…
Ky GameCube controller “D*ck And Balls” është gjëja më e tmerrshme që kemi parë
Ylli i Twitch dhe YouTube, Ludwig Ahgren është tani pronari krenar i controllerit më të keq të Nintendo GameCube të krijuar ndonjëherë. Është controller i 'D*ck and Balls' dhe ishte një custom made ku streameri mund të kishte kërkuar gjithçka,…
Ludwig merr BAN nga YouTube disa ditë pas kontratës
Ludwig Ahgren, i njohur gjithashtu si "Ludwig" në Twitch dhe YouTube, është bërë BAN nga shtëpia e tij e re e streaming vetëm disa ditë pasi ai u hodh në platformë. Ahgren në fakt e filloi kanalin e tij katër…
Ludwig është streamer-i tjetër që kalon ekskluzivitetin në YouTube
Ludwig i cili theu rekordin për shumicën e subs të Twitch në fillim të këtij viti - ka nënshkruar një marrëveshje ekskluziviteti me YouTube. Streamer-i ka trokitur në Twitch që nga viti 2018, duke parë një rritje të vazhdueshme të…