Tag: iphone

Apple mesa duket ka fituar $100 milion në komisione nga Fortnite
Gjyqi Epic Games vs Apple vazhdon të zbulojë sekretet e industrisë. Pasi morëm vesh se sa versioni iOS i Fortnite bëri për Epic gjatë 30 muajve 700 milion dollarë, ne tani e dimë se sa gjeneroi Apple në komision, të…
Beteja e Apple me Fortnite mund të ndryshojë iPhone
Epic Games transformoi industrinë e video lojërave me Fortnite.Tani dëshiron të ndryshojë edhe iPhone të Apple. Të hënën, të dy kompanitë do të përballen në gjyq. Që nga viti 2008, Apple ka krijuar një lloj lidhje të pazgjidhshme midis iPhone-ve…
xCloud beta i Microsoft është lançuar në iOS dhe PC këtë javë
Lojërat e Xbox Cloud (xCloud) të Microsoft u lançua zyrtarisht në iOS dhe PC SOT. Shërbimi i xCloud është lançuar në pajisje përmes web browser-ve, duke lejuar abonentët e Xbox Game Pass Ultimate të luajnë lojëra Xbox në iPhone, iPad…
Brazili gjobit Apple për mungesën e karikuesit në iPhone 12
Shërbimi i mbrojtjes së konsumatorit në Brazil, Procon-SP, ka vendosur të gjobisë Apple për mungesën e karikuesit në iPhone 12. Procon i dha Apple kohë për të demonstruar "përfitimet mjedisore" që pretendoi gjatë lançimit të iPhone 12 për të justifikuar…
Apple thyen rekord duke dërguar 90.1 milionë iPhones në Q4 2020
Pak pasi Apple njoftoi fitimet e çerekut të parë të 2021, informacione të reja tregojnë se sa iPhones janë paketuar për në Q4 të 2020. Shifra është masive. Suksesi i kompanisë mund të lidhet me lançimin e serisë së iPhone…
Apple tregon se si Facebook mund t’ju gjurmojë
Apple së fundmi ka shpërndarë një dokument të ri të quajtur “A Day in the Life of Your Data” i cili tregon sesi kompanitë gjurmojnë të dhënat tuaja nëpër aplikacione ose website të ndryshme. Apple tregon se aplikacionet mobile nga…
Shihni se si krahasohen Galaxy S21 Ultra me iPhone 12 Pro Max
Cili prej tyre ka kamerën më të mirë? Së fundmi, Samsung ka sjellë në treg serinë më të fundit të pajisjeve mobile që në ketë rast është Samsung Galaxy S21, S21 Plus dhe S21 Ultra. Kjo gjë ka bërë që…
iOS 15 mund të mos suportohet në modelet e vjetra të iPhone
Kur iOS 14 erdhi në shtator të këtij viti, ishte lajm i mirë të shihje modelet e vjetra të iPhone si: iPhone 6S, iPhone 6S Plus dhe gjenerata e mëparëshme e iPhone SE ta suportonte update-in. Fatkeqësisht gjërat nuk do…
Saga e XCOM 2 tani është në dispozicion në iPhone ose iPad
Ju nuk keni pse të ndizni një konsol ose PC nëse dëshironi të ri-përjetoni luftën e XCOM 2 kundër pushtimit të jashtëtokësorëve. Feral Interactive ka lëshuar XCOM 2 Collection për $25 në iOS që përfshin të gjithë XCOM 2: War…
iPhone 12 Pro dhe Pro Max rrisin kualitetin në fotografi dhe video
Seritë në prezantimin e Apple ishin seritë Pro të iPhone 12 të ri në 4 ngjyra të reja, 'gold', 'gray', 'stainless steel' dhe 'new blue'. Ata përdorin të njëjtën mburojë të ekranit qeramik si iPhone 12 dhe janë të certifikuar…